DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Z Kuşağı da Erdoğan’ı Destekliyor

Yayınlanma Tarihi :
Z Kuşağı da Erdoğan’ı Destekliyor

Z Kuşağı diye yaftalanan ve “herşeye karşı, asi, tembel” gibi tanımlarla da iyice içi boşaltılan, aslında parıl parıl parlayan ülkenin gençleri, yaklaşan seçimlerde kime oy vereceğine karar kıldı.

 

Özellikle “işe yaramayan”, “umursamaz”, “asi”,”akıllı telefon bağımlısı” gibi yaftalarla sanki bu ülkenin insanı değilmiş imajı oluşturulmaya çalışılan ve “Z Kuşağı” etiketi verilerek Apolitik hale getirilmeye çalışılan genç nesil, 14 Mayıs seçimlerinde kime oy vereceğini netleştirmiş durumda.  Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, gençler arasında yaptıkları anketi paylaştı ve aslında Z Kuşağı değil Vav Kuşağının ağırlıklı olduğunu göstermiş oldu.

 

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “İlk kez oy kullanacak gençlerin; % 51,2’si Erdoğan, % 39,2’si Kılıçdaroğlu % 7,4’ü M. İnce % 1,1’i S. Oğan’ı tercih ediyorlar. Dolayısıyla bazılarının iddia ettiği gibi ‘Z Kuşağı’ iktidarı değiştirmiyor. Bilakis her iki gençten birisi Erdoğan’ı tercih ediyor.” ifadelerine yer verdi.

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP