DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

YÖK BAŞKANI PROF. DR. EROL ÖZVAR YARIN SİVAS’a GELİYOR.

Yayınlanma Tarihi :
YÖK BAŞKANI PROF. DR. EROL ÖZVAR YARIN SİVAS’a GELİYOR.

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar Sivas’a geliyor. Anadolu Üniversiteler Birliği toplantısı için Sivas’a gelecek olan Özvar’a Birliğe üye 13 rektör eşlik edecek.

 

Amasya, Erzincan, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Malatya, Sivas, Tokat ve Yozgat illerimizde bulunan üniversitelerin katılımıyla kurulan ve Dönem Başkanlığı Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) tarafından yürütülen Anadolu Üniversiteler Birliği’ne toplamda 13 üniversite üye.

 

Anadolu’da hizmet veren üniversitelerin eğitim kalitelerinin artması, bilimsel çalışmalarla şehir ve ülkeye daha iyi çalışmalarla katkıda sağlanmasının amaçlandığı ve 2021 yılında kurulan Anadolu Üniversiteler Birliği dönem toplantısını yapmak üzere Sivas’ta bir araya gelecek.

 

İç Anadolu’daki yaklaşık 13 Üniversiteyi kapsayan Birliğin dönem başkanlığını ise Sivas Bilim ve Sanayi Üniversitesi yapıyor. Sivas Bilim ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un ev sahipliği yapacağı toplantı yarın gerçekleştirilecek. Anadolu Üniversiteler Birliği tercih dönemlerinde öğrencilere kendi üniversiteleri anlatacak ortak etkinlikler düzenlemişti.

YORUM YAP