DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Yerel Esnafa Destek İçin Yürüdüler

Yayınlanma Tarihi :
Yerel Esnafa Destek İçin Yürüdüler

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, küçük esnafa sahip çıkmak ve alışverişlerin esnaflardan yapılmasını sağlamak amacıyla kampanya başlattı.

 

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Av. Hilmi Bilgin, Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya, Sesob Başkanı Hakan Demirgil, oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin de destek verdiği kampanyanın startı Afyon Sokakta bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği hizmet binası önünde başladı.

Önde pankart ile birlikte meydana kadar yürüyüş yapan katılımcılar, basın açıklamasıyla kampanyayı duyurdu.

Esob Başkanı Hakan Demirgil , “Alışverişini, iyi günde, kötü günde, hep beraber olduğun Sivas Esnafından yap, ‘Sivas kazansın’, “Yoksa sonra verirsin, Kimi zaman anahtarını, kimi zaman çocuğunu emanet ettiğin yerel esnafına sahip çık’ kampanyasını 32 oda başkanımız ve yönetim kurulu üyelerinin da katılımı ile başlatıyoruz. bizim esnafımız yeri geldiğinde vatandaşın çocuğunu emanet ettiği, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, küçük esnafa sahip çıkmak ve alışverişlerin esnaflardan yapılmasını sağlamak amacıyla kampanya başlattı anahtarını verdiği, gece gündüz her hangi bir ihtiyacı olduğunda sıcacık evinden kaldırıp ihtiyacını gördüğü kişilerdir.

İnsanımızın düğününde, cenazesinde, iyi günde, kötü günde sürekli  yanında olan kesim yerel esnafımızdır. Lütfen esnafımıza sahip çıkalım. Vatandaşlarımız alışverişini yerel esnaftan yapmalıdır.

Her alanda bu konuyu gündeme getirmekten yorulmadan, amacına ulaşması için, bu paylaşımlarla vatandaşımızın dikkatini çekmeye çalışacağız..

Bu kampanyamıza sahip çıkılacağına inancımız tamdır. Unutmayın ki, ülkemizde ve Sivas’ta esnaf ile sanatkâr yok olursa, ekonomimiz zarar görür. Amacımız her zaman selam verdiğimiz esnafımızı yerinde bulmak ve kalkınmasına yardımcı olmaktır. Her zaman söylediğimiz gibi esnaf güçlü olursa, devlet güçlü olur, Türkiye gücüne güç katar. Şimdi birlikte olma zamanı, şimdi esnafına sahip çıkma zamanıdır.

 

 

Ülkemizin içinden geçtiği bu ekonomik çalkantılı dönemde küçük esnaflarımız sıkıntılı durumda. Hükümetimiz küçük esnafımızı düşük faizli kredilerle desteklemeye çalışıyor.

Ben buradan özellikle halkımıza seslenerek vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Çünkü bizim esnafımız yeri geldiğinde vatandaşın çocuğunu emanet ettiği, anahtarını verdiği, gece gündüz her hangi bir ihtiyacı olduğunda sıcacık evinden kaldırıp ihtiyacını gördüğü kişilerdir.

İnsanımızın düğününde, cenazesinde, iyi günde, kötü günde sürekli  yanında olan kesim yerel esnafımızdır. Lütfen esnafımıza sahip çıkalım. Vatandaşlarımız alışverişini yerel esnaftan yapmalıdır.” dedi.

 

 

 

ESNAF ŞEHRİN BEL KEMİĞİDİR

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise esnaf teşkilatı tarafından başlatılan yerel esnafın desteklenmesi kampanyasının şehrin ekonomisi açısından önemli olduğunu dile getirerek,.“Ahilik Kültüründen esnaf ve sanatkarların her zaman desteklenmesi gerekmektedir. Esnaf şehrin bel kemiğidir. Her zaman iç içe olduğumuz , çayını içtiğimiz esnafımıza alışveriş yaparak destek olmalıyız.Halkımızı yerel esnafımızı desteklemeye davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

ESNAF ŞEHRİN EN TEMEL UNSUSURUDUR

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek ise yapılan kampanyanın ve farkındalığın çok anlamlı olduğunu belirterek, esnafların şehrin en temel unsurları ,yapı taşları olduğunu ve aynası olduğunu söyledi.

Her zaman esnafın yanında yer aldıklarını vurgulayan Vali Yılmaz Şimşek, ziyaretler yaparak esnafın sorunlarını dinlediklerini, çözümü için gayret gösterdiğini hatırlatarak, Sivas halkını şehrin esnafına sahip çıkmaya , esnaflardan alışveriş yapmaya davet etti.

Yapılan açıklamalardan sonra farkındalık açısından esnafları ziyaret ederek alışveriş yaptı.

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP