DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Yardım Kampanyası Başlattılar

Yayınlanma Tarihi :
Yardım Kampanyası Başlattılar

İsrail’in Gazze’ye karşı başlatmış olduğu soykırım sonrası tüm Dünya sessiz kalsa da Müslümanlar Gazze’ye yardım etmek için  ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Sivas Kızılırmak İlk Okulu öğrencileri de Gazze’li çocuklar için okullarında yardım kampanyası başlattı.

 

İsrail tüm Dünya’nın gözü önünde Gazze’yi yok etmek için operasyon yapıyor. Hedef gözetmeksizin ateş açan, kadın, çocuk demeden Gazze’yi bombalayan, hastaneleri bile yok etmekten çekinmeyen eli kanlı İsrail, Fillistin’e yapılacak insani yardımlara da engel olmaya çalışıyor.

 

İsrail’in yaptığı bu zulme karşı Sivas Kızılırmak İlk Okulu’nda okuyan 3.ncü sınıf öğrencileri okullarında yardım kampanyası başlattı. Okul bahçesine stant kuran öğrenciler çıkış saatinde arkadaşlarından hazırladıkları kumbaraya para atmalarını istediler. Cuma gününe kadar sürecek olan yardım kampanyasında toplanan para okul idaresine teslim edilecek ve Gazze’deki çocuklara ulaştırılması sağlanacak.

 

 

Öğrencilerin başlattığı kampanyaya diğer öğrencilerin de yoğun şekilde destek verdiği görüldü. Harçlıklarını Gazzeli çocuklar için kumbaraya atan Kızılırmak İlk Okulu öğrencilerinin ortak dileği, Dünya’nın yapılan zulme sessiz kalmaması ve harekete geçmesi.

 

 

SivasKulis Haber

 

 

 

YORUM YAP