DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Veysel Mezarı Başında Anıldı

Yayınlanma Tarihi :
Veysel Mezarı Başında Anıldı

Türk Kültürü’nün en önemli isimlerinden bir tanesi olan Aşık Veysel Şatıroğlu ölümünün 50.nci yılında mezarı başında anıldı.

 

SivasVali Vekili Şakir Öner Öztürk, Güzel Sanatlar Genel Müdürü Ömer Faruk Belviranlı, ilçe protokolü, Şatıroğlu ailesi ile köy sakinleri Veysel’in mezarı başında toplantı. Sivas Vali Vekili Şakir Öner Öztürk “Aşık Veysel Sivrialan köyünde dünyaya gelmiş ama tüm Türkiye’ye ve tüm dünyaya mâl olmuş bir şahsiyettir. İnanılması güç çok zorlu bir hayat yaşamış. 7 yaşından itibaren gözleri görmemiş. Bir çok ızdırabı yaşamış ve buna rağmen gönül gözüyle görebilmiş, yazabilmiş, eserler bırakabilmiş, büyük şair halk edebiyatçısı ve düşünürdür.şık Veysel eserlerinde her daim birliğe, beraberliğe, kardeşliğe, doğa sevgisine önem vermiş ve buna yönelik şiirler ve türküler yazmıştır. Şair Aşık Veysel, vatan, ülke ve Türk milletine olan sevgisi üst düzeyde olan bir vatan evladıdır.” dedi.

 

 

 

Aşık Veysel’in kızı Hayriye Özer’de konuşmasında Veysel’in herkes tarafından hatırlandığını ifade etti. Yapılan konuşmalardan sonra Veysel’in mezarına karanfiller bırakıldı ve dualar edildi.

 

 

 

SivasKulis Haber

 

 

YORUM YAP