DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ulaş Karasu’ya Baki Çoban’dan Soğuk Duş

Yayınlanma Tarihi :
Ulaş Karasu’ya Baki Çoban’dan Soğuk Duş

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaşanan Liste Krizi somutlaştı. Listeye sessizce itiraz eden Örgütün sesi Chp Milletvekili Aday Adayı Baki Çoban oldu.

 

14 Mayıs seçimlerinde iktidar hesabı yapan Chp’de Liste Krizi başka illerde patlak vermiş ve Chp Genel Merkezi sessiz kalmıştı. Sivas’ta her seçim bir milletvekili çıkaran Chp, seçimlere kendi listesi yerine İttifaka dahil olan isimleri yazınca örgüt rahatsızlığını kendi arasında dile getirmeye başladı. Seçimlere sayılı günler kalınca rahatsızlık ayyuka çıktı ve Chp Milletvekili Aday Adayı Baki Çoban sosyal medya hesabından listeyi net bir şekilde eleştirdi. Baki Çoban paylaşımında;

“BİZ YOKUZ .DIŞLANDIK.
İşte Aday Listesi Budur.
Ayıptır Ayıp !!. Adımızı Kullanarak Oy İstemek de ne Demek. Kendinizi Anlatın ki Toplum Sizi Tanısın.” ifadelerini kullandı.
Chp Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun seçim çalışmaları sırasında Çoban’ın ismini kullanarak seçmenden oy istediğini iddia ederek tepki gösteren Baki Çoban “Kendinizi Anlatın ki Toplum Sizi Tanısın” dedi.
Baki Çoban’ın paylaşımına çok sayıda yorum yapılırken birçok Chp seçmeninin mevcut listeye tepki gösterdiği, kendilerine alternatif olarak Yeşil Sol Parti, Türkiye İsçi Partisi, Memleket Partisi’ni seçtikleri görüldü.
Özellikle Chp Sivas Örgütü ve seçmeninin listeye gösterdiği tepkinin oy kaybına neden olacağı ve İttifak Partilerinin listede yer almasına karşın oy getirisinin olmayacağı iddia ediliyor. Ulaş Karasu’nun Milletvekili seçilme olasılığının giderek düştüğü ifade edilirken, tepkilerin seçim günü sandıkta daha da somut hale geleceği konuşuluyor.
SivasKulis Haber

YORUM YAP