DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“TÜRKİYE YÜZYILI” PROGRAMINDA NELER OLACAK?

Yayınlanma Tarihi :
“TÜRKİYE YÜZYILI” PROGRAMINDA NELER OLACAK?

Yarın Ankara Spor Salonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Türkiye Yüzyılı” programını açıklayacak. Herkesin merakla beklediği programla ilgili bazı bilgilere SivasKulis Haber ulaştı. İddia ise şu, “Herkes şok olacak. Çok farklı bir açıklama ve görsel şov yapılacak.”

 

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin yeni yüzyılına dair yeni program ve hedeflerin yer aldığı “Türkiye Yüzyılı” vizyonunu yarın açıklayacak.100’üncü yaşına girmeye hazırlanan Türkiye Cumhuriyeti’ni kesintisiz 20 yıldır yöneten AK Parti, yeni yüzyılı şekillendirecek program, proje ve hedeflerle halkın karşısına çıkacak. Geride bırakılan 20 yılda ülkede ulaşımdan sağlığa, ekonomiden bilim ve teknolojiye, sanayiden tarıma, çevreden turizme birçok alanda önemli adımlar atan AK Parti iktidarı, “Türkiye Yüzyılı” ile Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına dair yeni vizyonunu ortaya koyacak.

“Türkiye Yüzyılı” mottosuyla yola çıkılan ve uzun süredir çalışmaların devam ettiği toplantının içeriğini ise kimse bilmiyor. Ankara’dan edindiğimiz bilgilere göre programın içeriği ve detayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında ve az sayıda üst düzey yetkili biliyor. Programda birleştirici bir dilin kullanılacağı ve sadece Cumhur İttifakı seçmenine değil diğer parti seçmenlerine de çok ciddi mesajların verileceği belirtiliyor. Salon dizaynının çok iddialı ve dikkat çekici olacağı ise SivasKulis’in edindiği bilgiler arasında.

Çok sayıda davetlinin arasında diğer siyasi parti yetkilileri ve muhalif olarak isimlendirilen gazeteciler de var. Yabancı devletlerin temsilcilerinin de davet edildiği programda seçim startı algısının oluşmaması için Ak Parti logo ve bayraklarının salonun süslenmesinde kullanılmadığı söyleniyor. Yine  Ak Parti teşkilatlarından az sayıda kişinin programı izlemesine izin verildiği ve ağırlığın tüm ülkeyi kapsayacak görsellere ve şovlara göre dizayn edildiği bize gelen bilgiler arasında.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında hem ülke insanına birleştirici söylemlerde bulunacağı hem de tüm dünyaya Türkiye’nin geldiği noktanın metinde yer alacağı görüşü hakim. Çok daha güçlenmiş ve sonraki dönemlerde bu gücünü artıracak olan Türkiye’nin en büyük ihtiyacı ise “Birleştiri Dil”. Yarın ki programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Birleştirici Dil ” ile her kesime hitap edeceği öngörüsü hakim.

YORUM YAP