DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Toplantı Acayip Kalabalıktı(!)

Yayınlanma Tarihi :
Toplantı Acayip Kalabalıktı(!)

Ak Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen “İstişare Toplantısı”na Sivas’taki İş Dünyasından çok az sayıda ismin olması dikkat çekiciydi.

 

Sivas’ta üretim ve istihdama katkı sağlayan iş insanlarının beklentileri, görüş ve önerilerinin konuşulması için yapılan “İstişare Toplantısı”na katılan Ak Parti Ekonomi İşlerinden Sorunlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye, Sivas Tso Başkanı Zeki Özdemir ve Ak Parti Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi konuşmacı olarak eşlik etti.

 

 

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ak Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy, Ak Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu, bazı stk başkanları ve çok az sayıda isim dinleyici olarak katıldı.

 

 

Haber merkezimizin edindiği bilgiye göre STSO’da toplantı yapılması Nurettin Canikli’nin geldiği gün akıllara geliyor.STSO Başkanı Zeki Özdemir’e “İstişare Toplantısı Yapalım” teklifine Özdemir “Tabiki buyurun” diyor. Buraya kadar her şey normal seyrinde ilerlerken anormal olan ise toplantı başladığı anda ki salonun durumu. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliği yaptığı toplantıda Sivas’taki İş Dünyası’ndan bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda kişinin olması ise dikkat çekiyor.

 

Sanayi ve üretim konusunda yeterli seviyede olmayan Sivas’ın ekonomik talepleri Başkan Zeki Özdemir tarafından iletiliyor ancak asıl söz sahibinin ve sorunlarını direk anlatacak isimlerin salondaki yerlerinde yellerin esmesi  eleştirileri de haliyle beraberinde getirdi.

 

 

Ekonomik olarak sıkıntılı ve bol krizli bir süreçten geçerken, hükümeti temsil eden partinin Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı’nın Sivas’a gelindiğinin duyulması normal şartlarda o toplantının çok daha kalabalık olmasını gerektirirdi. Ancak dün yapılan toplantıda ne o kalabalık vardı ne de sanayici.

 

“İhracat yapan iller arasında ilk 50’nin içine bir türlü giremeyen Sivas’ın problemlerinin hükümet tarafından çözülmesi için önce sayı olarak kuvvetli olunması gerekir. Ama gördük ki  toplantıya çok az isim katıldı. Biz bu azlıkla mı taleplerimizin ve sorunlarımızın ciddiye alınıp çözüleceğini düşünüyoruz.” şeklinde eleştiriler toplantıyı gözlemleyen isimler tarafından seslendirildi.

-Toplantının planlanmasında bir düzensizlik var ancak STSO’nun hızlı bir şekilde organize olması ve üyeleri davet ederek “geliyorum” teyidi alması gerekmez miydi?

-Davet edilenlerden “Katılmayacağım” cevabı alınarak salonun daha dolu olmasın adına başka bir çözüm üretilemez miydi?

-Boş Salon bir STK için KRİZDİR. Bu krize çare bulamayan bir yapı nasıl olacakta sanayici ve iş insanlarının KRİZine çözüm üretecek?

-Salonun bomboş olmasında kimlerin ihmali var?

-Hangi nedenlerden dolayı salon boş kaldı?.. gibi sorular hem toplantıyı takip eden hem de toplantıdan haberdar olup salonun boş kalışına üzülenlerin cevap beklediği sorular olarak kayıtlara geçiyor.

 

 

SivassKulis Haber

 

 

 

YORUM YAP