DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ted Sivas Koleji Öğrencileri Amerika Yolcusu

Yayınlanma Tarihi :
Ted Sivas Koleji Öğrencileri Amerika Yolcusu

Sivas’ta eğitim veren özel okullardan bir tanesi olan Ted Koleji öğrencileri katıldıkları yarışmada derece yaptılar ve Amerika’da Sivas’ı temsil etme hakkı kazandılar. Bu çocukları tebrik etmek yetmez, şapka çıkartmak lazım.

 

Ted Sivas Koleji’nin yakaladığı başarıyı okulun Kurucu Temsilcisi Erdem Er sosyal medya hesabından duyurdu. Erdem Er, 10-12 Mart tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen Destination İmagination Türkiye turnuvasına mühendislik kategorisinde katılan ve sunumlarını İngilizce olarak gerçekleştiren ender takımlardan olan SebasTED ekibinin yarışmada Türkiye 3.sü olan Ted Sivas Koleji öğrencilerinin Amerika yolcusu olduğunu açıkladı.

 

Erdem Er paylaşımında şu ifadelere yer verdi, “Bir dönem boyunca disiplinli bir çalışmayla turnuvaya hazırlanan ve Sivas’ta yine bir ilk’i başararak bizleri gururlandıran öğrencilerimiz Bahar BAŞ, Nur ERTORUL, Şengül Bade KÖSE, Çınar YAPICI, Toprak YENİHAYAT ve  Ege KOÇ ile takım kaptanları olan öğretmenimiz Burcu Seçil KOÇTEPE’yi kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.” dedi.

 

PEKİ NEDİR BU DESTİNATİON İMAGİNATİON?

Destination İmagination Türkiye; çocukların ve gençlerin okulda, kariyerlerinde ve tüm yaşamlarında başarılı olabilmek için onlara ihtiyaçları olan becerileri öğretmeyi amaç edinmiş kar amacı gütmeyen bir eğitim programıdır. Steam eğitiminin sanat ve sosyal girişimcilikle harmanlandığı proje tabanlı öğrenme programını Türkiye’de uygulayan destination imagination Türkiye öğrencilerin hayallerini gerçekleştirdiği öğrenme ortamları yaratmayı hedeflemektedir. Bu turnuva süresince öğrenciler; yaratıcı ve eleştirel düşünme, takım çalışması, problem çözme, risk alma, proje yönetimi, sabır ve özgüven gibi 21.yüzyıl becerileri kazanmaktadır.

 

 

SivasKulis Haber

 

 

 

 

YORUM YAP