DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Tarım Bakanı Kirişçi Sivas’ta

Yayınlanma Tarihi :
Tarım Bakanı Kirişçi Sivas’ta

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi bir dizi temaslarda bulunmak için Sivas’a geldi. Kirişçi tarımsal üretim için belirledikleri hedefi açıkladı. Kirişçi “Tarımsal üretimde Sivas’ı ilk sıraya yerleştireceğiz.”

 

Sivas’a gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ilk olarak Sivas Valiliği ve Sivas Belediye Başkanlığını ziyaret etti.  Ziyarette konuşan Bakan Kirişci, “Sivas’ın alan olarak sahip olduğu büyüklük tarımsal üretim adına bizi çok mutlu ediyor. Çünkü ülkemizde artan nüfusumuz jeopolitik riskler ve diğer etkenler nedeniyle mutlak suretle daha fazla üretme mecburiyetimiz var. Sivas’ta bu potansiyel var. Bu üretim yapılıyor. Daha fazlasının yapılması için biz de bakanlık olarak hem tarım tarafından hem de orman tarafında destek olmaya devam edeceğiz. Elbette su konusu Sivas’ımız için çok önemli. Tarımsal sulama da çok önemli. Çünkü tarımsal sulamayla üretimin veriminin nasıl arttığını en iyi bizler biliyoruz. Buradan hareketle de iktidarımız döneminde 670 bin dekarlık sulamaya açmış olduğumuz alanların daha da arttırılmasını ve bu konuda da Türkiye’de hem sulanan hem de sulandığı için bol bereketli topraklarıyla bunu üretime dönüştüren Sivas’ımızı tarımsal üretimde ilk sıraya inşallah yerleştireceğiz. Çünkü bu birikim var. Bu potansiyel ve zenginlik var” dedi.

 

 

Sivas’ta esnaf ziyaretleri de yapan Bakan Kirişçi vatandaşlarla da bir süre sohbet ederek onlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Bakan Kirişci, tarım sektörüne yapılan her türlü yardım ve desteğin ziyadesiyle karşılık bulacağını vurgulayarak, “Bugün ülke olarak hem kendi insanımızı, 85 milyonumuzu doyuruyoruz hem de 85 milyonun dışında ülkemizi ziyaret eden 50 milyondan fazla turist misafiri ağırlıyoruz. Yetmez diyoruz bir de ihracat diyoruz. 30 milyar dolara yaklaştı. Bu 30 milyar dolar biz iktidara geldiğimizde tüm Türkiye’nin 36 milyar dolarlık ihracatı vardı. Allah ömür verirse gelecek yıl inşallah bu rakamı ziyadesiyle yakalamış 2023’te başlayan Türkiye Yüzyılı’nı tarımda artık o eşiği aşmış 20-21 yıllık bir çabanın sonunda toplam Türkiye ihracatını tarım sektörünün gerçekleştirilmesini sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

SivasKulis Haber

 

 

 

YORUM YAP