DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Tacizci Müdür Serbest Bırakıldı! Tepkiler Çığ Gibi

Yayınlanma Tarihi :
Tacizci Müdür Serbest Bırakıldı! Tepkiler Çığ Gibi

Sivas’ta bir okul müdürünün öğrencisine yapmış olduğu taciz infiale neden olmuştu. Tutuklanan müdür için mahkeme heyeti önce ceza verdi sonra serbest bıraktı.

 

Dün Sivas Adliyesinde bir okul müdürünün öğrencisini taciz ettiği iddialarıyla ilgili duruşma vardı. Yapılan duruşma sonrası mahkeme heyetinin verdiği karar sonrası tepkiler çığ gibi büyüdü. Davayı takip eden UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Sivas Hukuk Koordinatörleri ve avukatları Sivas 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde okul müdürü R.E. tarafından istismara uğrayan çocuğun davasından sonra basın mensuplarının karşısına çıktı. Avukatlar verilen karara büyük tepki gösterdi.

 

Sivas UCİM avukatı Av. Aycan TALAY duruşma sonrası yaptığı basın açıklamasında “Dosyanın 2.celsesi görülürken mahkeme heyeti davanın karara çıkartılmasına karar verdi. Kararda sanığa neticen 3 yıl 9 ay hapis cezası verilerek tahliyesine hükmedildi.” dedi.

 

 

Talay açıklamasının devamında “Fakat verilen bu karar, suçu sabit olan sanık için yetersiz olup, caydırıcı nitelikte değildir. Suçu sabit olan sanık hakkında verilen bu karar, toplum vicdanını rahatlatan bir karar olmamıştır. Yine toplumun vicdanında önemli yaralar açacağı, geri dönülemez ahlaki sorunlara ve toplumsal infiale yol açabileceği de aşikârdır. Çocuklarımızın bir evi de okuldur. Hiçbir pozisyon, hiçbir kimlik çocuklarımızın bedenine veya ruhuna el uzatacak imtiyazı veremez. Söz konusu karar âdete çocuklarımıza uzanan ve uzanacak bu kirli ellere cesaret verir nitelikte olmuştur. Bu sebeple verilen karardan biran evvel geri dönülmesi gerekmektedir. Biz UCİM olarak ilgili karara yönelik gerekli itirazları yapıp sürecin sonuna kadar peşinde olacağız. Sanığın üst hadden ceza alması için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Hiçbir çocuğumuz yalnız değildir. Çocuklarımız korkmasın. UCİM  olarak bizler her zaman onların yanında olacağız. Çocuklar Vatandır, Vatanına sahip çık ! “ ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAP