DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SÜLEYMAN SOYLU TWİTTER’ı SALLADI. “TORUN SEVGİSİNİ TADACAK ZAMANI HENÜZ BULAMADIM”

Yayınlanma Tarihi :
SÜLEYMAN SOYLU TWİTTER’ı SALLADI. “TORUN SEVGİSİNİ TADACAK ZAMANI HENÜZ BULAMADIM”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya platformu Twitter’da Space Odasında Gatezeciler Emre Efser, Ertem Şentürk, Hilal Kaplan, Orhan Aydın ile yorumcular Oğuzhan Khan, Mehmet Akif Şükür’in konuğu oldu. Soylu yayına geçtiğimiz günlerde deprem olan Düzce’den katıldı.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yayının başında “Taksim’de ki terör saldırısında terörist Ahlam El Beşir ie evlilik üzeriden hülle yapan Bilal Elhac Maus’un kardeşi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahsın kardeşi Bilal’in de YPG ünifrmalı fotoğrafları elimize geçti.”dedi.

 

Terör Örgütü Dhkp-c’ye yapılan Avukatlar operasyonun Türkiye’deki yapılan en büyük operasyon olduğunu söyleyen Soylu “Dhkp-c’yi avukatlar yönetiyordu” açıklamasını yaptı.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşurken Twitter’daki bütün fenomenler ve dinleyiciler odaya akın etti ve konuşmayı deyim yerindeyse nefes almadan dinledi.  Soylu özellikle Pkk ve Pyd’nin Rakka’ya İşid desteği ile girdiğini söyledi. Teröre ne geçit vereceğiz ne de hayat hakkı tanıyacağız dedi.

 

Bakan Soylu “15 Temmuz gecesi benim ilk duygum ALLAH’ın bize bir fırsat verdiğiydi. Bu ülkenin başbakanını idam ettiler. İdam ederken de aslında herkese bir mesaj verdiler. Bu ülke çocuklarına haddinizi aşmayın, sizin canınızı ufak bir nokta kadar görüyoruz dediler. Milyonların sizi sevmesinin bir anlamı yok dediler… Bizim dedemize babamıza bunu söylediler. ..Erdoğan’ın o gece ki duruşu, bu çıkışı size bu zihniyete geçit vermeyeceğiz duygusuydu. Ve bu duyguyu hepimize yaşattı. 15 Temmuzda hak galip geldi. İlk kez bu ülkenin bir evladı olarak vuruşa, vuruşa buradan çıkacağız duygusu, bu gaspın sona ereceği duygusu ortaya çıkmış oldu. O gece orda bitmedi, o gece orda başlamadığı gibi. Bu süreç devam ediyor,sindirerek,korkutarak,  geçmişi hatırlatarak devam ediyor ve  devam edecek.” dedi.

 

Muhalefetin son dönemde sürekli gündeme getirmeye çalıştığı “Cari açığın kapatılması için uyuşturucu ticaretine yol vermek ve bundan nemalanmak” iddiasına da değinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “ Ülkeyi uyuşturucu ticareti yapmakla itham edenlere sözü kim söyletiyor? Devletin istikametini kaybedenlere bu sözü başkaları söyletiyor, kime yazdırıyorlar, görevlendirilenlere! Biz mücadelemizi yaparız. Gazetecisinden, memuruna, bürokratından, vekiline, bakanına kadar herkesi korkutmak istiyorlar. Galip geldiğimiz andan itibaren hep foyaları ortaya çıkıyor. Bizim de amacımız hep başarılı olmak ve o tehlikeyi ülkeden tamamen uzaklaştırmak. Bizim görevimiz mücadeleyi yapmak, bunları anlatmaktır. Türkiye’yi belli bir yere getirmek için çalışıyorlar. 6 yıldır bu görevi yapan bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Bunların yazdığı her cümle organizedir ve tek kalemden çıkmıştır, aynı cümleleri meclis bütçe komisyonu görüşmelerinde de. Bunlar bu kadar zeki olsa iktidar olurlardı, onlarda o akıl yok ama onları yöneten akıl çok daha zeki. “ dedi.

 

Gazeteci Ertem Şentürk’ün sorduğu “ Torununuz var, biliyoruz. Torununuzla zaman geçiriyor musunuz? Hep derler ya torun evlattan daha çok sevilir diye. Oğlunuzu mu daha çok seviyorsunuz, torununuzu mu?” soruya Süleyman Soylu’nun verdiği cevap dinleyen herkesi duygulandırdı. Soylu “Evet, evladımda var, torunumda. Ancak Torun sevgisini tadacak zamanı henüz bulamadım!”

 

2 saati aşan yayında kendisine yönetilen bütün soruları içtenlikle cevaplayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu toplamda 250 bin kişi dinledi.

 

 

 

YORUM YAP