DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Sivas’ta Kaç Hasarlı Bina Var?

Yayınlanma Tarihi :
Sivas’ta Kaç Hasarlı Bina Var?

Yüzyılın Felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş Depremi 11 ili büyük şekilde etkilerken, deprem bölgesine komşu olduğu için Sivas’ta hem depremi hem de artçı depremleri yakından hissetti.

 

7.7 ve 7.6 olmak üere 2 büyük depremi 9 saat arayla yaşayan ve sonrasındaki yüksek şiddetli artçılarla sarsılan deprem bölgesinde birçok bina yıkılmış ve binlerce insanımız hayatını kaybetti.

 

Deprem bölgesine komşu olan Sivas hem büyük depremleri hem de artçı depremleri yakından hissediyor. İki büyük deprem sonrası bazı evlerde hasar olduğu bilgisi gelmişti. Sivas’ta kaç ev hasarlı ve hasar oranları nedir?

 

Aldığımız bilgilere göre bugüne kadar evlerinin hasar durumunu merak eden ve ihbarda bulunan kişi sayısı 1656. Hasar tespiti için sahada olan ekipler 1607 değerlendirdi.

En çok hasar olan ilçe ise Gürün. Gürün’de 1150 ihbar var. Yapılan kontroller sonucu 217 ağır hasarlı bina olduğu 933 binanın hasarsız olduğu tespit edildi.

 

Sivas Merkezde ise 31 az hasarlı bina tespit edilirken 219 binada herhangi bir tehlike yok. 14 bina ise kilitli olduğu için ekipler içeri girip hasar tespiti yapamadı.

 

Gürün harici diğer ilçelerde ise hasar tespiti için ihbarların değerlendirildiği ve şu ana kadar herhangi bir hasarlı binanın olmadığı bilgisine ulaşıldı.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP