DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Sivaslı İsme Emanet

Yayınlanma Tarihi :
Sivaslı İsme Emanet

Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olmasından sonra yeni sezon öncesi bölgelerde müdür değişimleri yaşandı. İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü’ne ise Sivaslı O isim getirildi.

 

İstanbul’da “Tiyatro” denince akla ilk Fatih Dokgöz gelecek. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü görevine atanan Tamer Karadağlı, İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü görevine Sivaslı Fatih Dokgöz’ü getirdi. Daha önce Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü görevi yapan Dokgöz’ün böylece sanatın kalbi olarak ifade edilen İstanbul’da da başarılı bir müdürlük yapacağı sanat çevresi tarafından konuşuluyor.

 

Tiyatroya Sivas’ta amatör olarak başlayan 1977 doğumlu Fatih Dokgöz daha sonra Hacettepe Üniversitesi sahne sanatları tiyatro bölümü sınavını kazanarak “Okullu” oldu. 1999 yılında mezun olan Dokgöz daha sonra Erzurum Bölge Müdürlüğünde oyuncu olarak görev yaptı. 2004 yılında Trabzon’a tayin olan Fatih Dokgöz daha sonra 5 yıl boyunca sürecek olan Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü görevine getirildi. 2013 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncusu olarak bölgeye giden başarılı isim oyunculuğa başladığı an itibariyle de çeşitli dizi ve sinema filmlerinde de rol aldı. Seslendirme de yapan Fatih Dokgöz, Tamer Karadağlı’nun göreve gelmesinden sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü olarak atandı.

 

Tiyatro camiasının “Çok Başarılı ve İdealist Bir Oyuncu” olarak nitelediği Fatih Dokgöz’e SivasKulis Haber olarak yeni görevinde başarılar diliyoruz. Ayrıca Genel Yayın Yönetmenimiz Cemil Duymaz’ın da sahne arkadaşı olan Fatih Dokgöz’ün görevini hakkıyla yerine getireceğinden şüphemiz yok.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP