DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SİVASKULİS SORDU, TORUN CEVAPLADI “ASKERİN MORALİNİ BOZACAK İTHAMLARI KABUL ETMİYORUZ”

Yayınlanma Tarihi :
SİVASKULİS SORDU, TORUN CEVAPLADI “ASKERİN MORALİNİ BOZACAK İTHAMLARI KABUL ETMİYORUZ”

SivasKulis Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincan’ı sordu, Chp’li Seyit Torun cevap verdi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, SivasKulis haberin, Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın geçtiğimiz günlerde sözde terör örgütünün televizyonuna çıkıp “Türk Askeri Kimyasal Silah Kullanmış görünüyor” sözüne bakış açınız nedir sorusuna cevap verdi. Torun yaptığı açıklamada “Türk Ordusu büyük bir mücadele içinde. Tabiki hergün gelen şehit haberleri canımızı yakıyor ve Türk Ordusu terörü bitirmek için yoğun bir mücadele içerisinde.Askerin moralini bozacak ve orduya herhangi bir şekilde olumsuz ithamda bulunacak hiçbir olayı kabul etmeyiz” dedi.

 

 

HERKESE, HER KESİME DOKUNACAĞIZ

CHP tarafından Sivas’ta gerçekleştirilecek olan Belediye Başkanları Çalıştayı için kente gelen CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun basın açıklaması yaptı. CHP olarak yeni bir siyaset anlayışıyla çalıştıklarını vurgulayan Torun, “Ülkemizin neresinde bir sıkıntı, neresinde bir sorun varsa, biz oradayız. Genel başkanımız başta olmak üzere, tüm kadrolarımızla ülkemizin her bir köşesine ulaşıyoruz. Dikkatinizi çekmek isterim: Sivas, parti olarak, istediğimiz oyu alamadığımız illerimizden biri. Ama biz sorumluluğu vatandaşta değil, kendimizde görüyoruz. Bu tabloyu değiştirmek için de samimiyetle çalışıyoruz. Sivas halkına kendimizi daha iyi anlatacağız. İnanıyoruz ki; ilk genel seçimde Sivas’taki milletvekili sayımızı artıracak ve inşallah yerel seçimlerde de başarıya ulaşacağız. Amacımız yerelde nasıl başardıysak genelde de başaracağımızı tüm milletimize göstermektir” dedi.

 

Seyit Torun açıklamasında “Sansür yasasıyla 85 milyonu kendi yalanlarına inandırmak istiyorlar. Kendilerinden olmayan kim varsa baskı kuruyorlar. Ülkemizi bir karanlığa ve bir vasatlığa mahkûm etmek istiyorlar. Ama akıllarından çıkarmasınlar; Cumhuriyet Halk Partisi burada, Sivas Kongresi kadar dimdik duruyor. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Milletimize giydirmeye çalıştıkları deli gömleğini hep beraber yırtıp atacağız. Ülkemize demokrasiyi, adaleti ve refahı hep beraber getireceğiz” diye konuştu.

 

YORUM YAP