DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Sivas’ın Sanayi Şehri Olmasına Az Kaldı

Yayınlanma Tarihi :
Sivas’ın Sanayi Şehri Olmasına Az Kaldı

Sivas’ın Sanayi Şehri olmasında kilit rol oynayacak olan ve firmaların yoğun talebiyle karşılaşan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nin Yıl Sonuna Kadar Dolması Bekleniyor.

 

Sivas merkeze 25 Km mesafede bulunan Sivas Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yatırımlar yüzleri güldürdü. Demir Çelik Fabrikası Körtuzla mevkiinde 814 hektar alanı kapsayan ve kamulaştırma ile altyapı çalışmaları, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın kredi desteğiyle gerçekleşen Demirağ OSB’de sanayi parsellerinin büyük çoğunluğu doldu.

 

 

Kentte işsizliğin azalarak üretimin artması, sanayi yatırımlarının hız kazanması, bölgesel eşitsizliğin giderilmesi, düzenli sanayileşmeye geçilmesi, şehrin ekonomik yapısının ivme kaydetmesi, çevreye duyarlı düzenli kentleşmenin sağlanması amacıyla kurulan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde yüzde 80’e yakın tahsis gerçekleşmiş oldu. Bölgede 6 firma üretime geçerken şu ana kadar da 1.200 kişiye istihdam sağlandı. Diğer yandan 11 firma inşaat, 16 firma yapı ruhsatı, 70 firma proje, 3 firma da tahsis işlemlerini sürdürüyor.

 

 

 

SivasKulis Haber

 

YORUM YAP