DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SİVAS TİCARET BORSASI’NDA KARAKAYA DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi :
SİVAS TİCARET BORSASI’NDA KARAKAYA DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI

Sivas Ticaret Borsası seçimlerinde başkan seçilen Hayrullah Karakaya resmi olarak koltuğuna oturdu.

 

2 Ekim Pazar günü gerçekleştirilen Sivas Ticaret Borsası organ seçimlerinin ardından yapılan görev dağılımı ile birlikte, yeni Başkan Hayrullah Karakaya görevi eski Başkan Abdulkadir Hastaoğlu’ndan devraldı.

Sivas Ticaret Borsası toplantı salonunda yapılan devir teslim töreninde konuşan yeni Başkan Hayrullah Karakaya, “Bu bir hizmet yarışıdır. Bayrağı sizlerden teslim aldık ve sizlerin bıraktığı yerden çalışmaya devam edeceğiz.Sizlere bugüne kadar yapmış olduğunuz tüm hizmetleriniz için teşekkür ederim.Üyelerimizin bize vermiş olduğu güveni boşa çıkarmayacağız.Sivas Ticaret Borsası ve Yetkili Sınıflandırıcı Laboratuvar şirketimizi daha üst seviyelere taşıyacağız.Yeni dönemde Üyelerimizi kucaklayıcı daha geniş katılımlı, daha üretken, düşünen, tartışan,sonuç odaklı ve takım ruhu zihniyeti ile hedefleri büyükolan bir borsa olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Törende konuşan Sivas Ticaret Borsası Eski Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, “Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde demokratik şekilde örnek bir seçim yaptık. Görevler gelip geçicidir. 13 yılı aşkın süredir görev yaptığımız Sivas Ticaret Borsası’nı her gün daha ileriye taşımak için çalışıp çaba gösterdik. Biten ve devam eden projelerimiz var inşallah sizlerde yeni projeler ile Sivas Ticaret Borsası’nı daima yukarılarda tutmaya devam edeceksiniz. Ben şahsım yönetim ve meclis kurulum adına seçilmiş olan yeni Yönetim Kurulu Başkanına ve Meclise başarılar diliyorum” dedi.

Devir teslim töreninin sonunda Sivas Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Akif Arslan ve Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Karakaya tarafından, hizmetlerinden dolayı eski Meclis Başkanı İhsan Aksoy ve eski Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu’na teşekkür plaketi takdim edildi.

Sivas Ticaret Borsası organ seçimlerinin ardından Meclis Başkanlığı, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TOBB Delege Seçimleri yapıldı.

Buna göre 14 kişilik meclis Üyeleri yeni dönem için Mehmet Akif Arslan’ı Meclis Başkanı seçti. Yardımcılığına Sebahattin Çaylak ile Savaş Kama ve kâtip Üyeliğe ise Ceyhun Kılıç seçildi.

Hayrullah Karakaya’nın Yönetim Kurulu Başkanlığında ise yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

Tahsin Gülbahar-Yönetim Kurulu Üyesi

MikayilKurt- Yönetim Kurulu Üyesi

Coşkun Aydın- Yönetim Kurulu Üyesi

Bahadır Ekren-Yönetim Kurulu Üyesi

TOBB Genel Kurul Delegeliğine ise Ümit Zoroğlu seçildi.

YORUM YAP