DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Sivas Tek Yürek Oldu. Tam 14.754.384 TL

Yayınlanma Tarihi :
Sivas Tek Yürek Oldu. Tam 14.754.384 TL

Yüzyılın Felaketi sonrası bütün ülke depremzedelerin yaralarını sarmak için destek oluyor. “Sivas Tek Yürek” kampanyası da bu destek organizasyonlarından bir tanesiydi.

 

Mecnun Güleçyüz’ün organize ettiği ve Sivas’ta yayın yapan televizyonlar, internet haber siteleri, radyolar ve sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan “Sivas Tek Yürek” yayınında yardımlar deyim yerindeyse yağmur gibi yağdı. Mecnun sahnede, gazeteciler telefonların başında gelen yardımları tek tek not aldı, isimleri yayınladı ve ortaya küçümsenmeyecek bir rakam çıktı. Sivas halkı yayını arayarak bağışladığı paralarla deprem bölgesine tam 14 milyon 754 bin 384 liralık katkı sağlamış oldu.

 

 

Kampanyaya Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ve Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ’da dahil oldu ve telefonlarla gelen yardımları not aldı. Küçüğünden büyüğüne herkes birlik ve beraberlik mesajlarını en üst seviyede verdi. Çocuklar kumbaralarında biriktirdikleri paraları hiç düşünmeden depremzedeler için bağışlarken, büyüklerde kazançlarından ciddi bir bölümü kampanyada belirtilen Afad hesaplarına aktardı.

 

 

5 saatlik yayının bitiminde ulaşılan rakam ise yayın için bir araya gelen isimleri mutlu etti. 15 milyon liraya yaklaşan yardımların depremzedelerin yaralarına birazcık merhem olmasının huzuru hem yayını yapanların hem de yayına katılanların yüzlerinden okunuyordu.

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP