DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Sivas Spor Organizasyonlarında Altın Çağını Yaşıyor

Yayınlanma Tarihi :
Sivas Spor Organizasyonlarında Altın Çağını Yaşıyor

Sivas’ta yapılan devasa yatırımlar ile tesis, altyapı ve spor eğitiminde devrim gerçekleştirildi. Birçok branşta son yıllarda önemli başarılar elde edilirken, Sivas’ta gerçekleştirilen birçok ulusal ve uluslararası organizasyon yetkililerden tam puan aldı.

Sivas, uzun yıllar güreşteki başarılarıyla adından söz ettirirken  bir şehir olarak dikkat çekerken, son yıllarda spor altyapısına yapılan yatırımlar , antrenör ve sportif ekipman ihtiyaçlarının tamamlanmasıyla birlikte , Sivas’ta Judo, Halter, Wushu , Kick Boks, Atletizm, Bisiklet ve birçok farklı branşta peş peşe şampiyonlar çıkıyor.

 

Gençlik ve sporda sadece Sivas Merkez değil, birçok ilçemiz de milyonlarca liralık tesisleşme yatırımlarından aslan payını aldı ve alıyor.

Bunlara birkaç örnek verecek olursak, Zara ve Altınyayla Futbol sahaları, Zara Gençlik Merkezi hizmete girerken, Suşehri Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Gölova Spor Salonu, Şarkışla Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi, İmranlı Futbol Sahası, Doğanşar Güreş Sahası, 4 Eylül Spor Vadisi Buz Curling Salonu tamamlanma aşamasında.

 

 

Yapılan yatırımlarla spor salonu olmayan ilçe neredeyse kalmadığı gibi futbol sahası olmayan ilçede yok denecek kadar azaldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde hedef; Gençlik ve spor tesisi olmayan ilçe kalmaması.

 

SİVAS’TA SPOR TURİZMİ, EKONOMİDE BACASIZ SANAYİ

Spor altyapısında ciddi bir tesisleşme sağlanan Sivas’ta, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Valilik, Belediye ve paydaş kurumların katkısı ile yüzlerce ve binlerce sporcunun yer aldığı, antrenör, hakem gibi çarpanların olduğu birçok ulusal ve uluslararası organizasyona da başarı ile imza atıyor.

 

Sessiz sedasız gerçekleştirilen tesis altyapısı devrimi sayesinde Sivas, sadece sportif başarıda değil Spor Turizminde de Altın Çağı’nı yaşıyor.

Tabi başarı ile gerçekleştirilen bu organizasyonların Sivas’a verilmesinde Asrın Güreşçisi ünvanlı Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı hemşerimiz Hamza Yerlikaya’nın katkısı da oldukça büyük.

Sportif organizasyonlar ile Sivas’a gelenler; şehrimize ciddi ekonomik katkılar sağlarken, aynı zamanda ilimizin zengin kültürel mirasının tanıtılmasına da büyük katkılar sağlıyor. Ulusal ve Uluslararası turnuvalar nedeniyle Sivas’a gelen sporcu ve ekipler Spor Turizmini harekete geçirerek ekonomide bacasız sanayi olarak ön plana çıkıyor.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP