DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SİVAS BELEDİYESİ TAM 30 MİLYON LİRA HARCADI

Yayınlanma Tarihi :
SİVAS BELEDİYESİ TAM 30 MİLYON LİRA HARCADI

Sivas Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ‘Amatör Spor Evi ve Kompleksi’ töreni gerçekleştirildi.

Sivas Belediyesi’nin projesi olan ve 4 Eylül Stadyumu yanında yer alan “Amatör Spor Evi ve Kompleksi” düzenlenen törenle açıldı. Törene Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, kurum müdürleri, spor il temsilcileri, antrenörler ve çok sporcu katıldı.

 

Törende konuşan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek “İlimize yakışır donanımlı ve çok kompleksli bir tesis olmuş. Şüphesiz spordaki başarı amatör spordaki başarıdan geçer. Amatör spora önem verirsek sporu tabana yaymış oluruz. Yeni sporcularımızın, yeni yeteneklerin keşfine zemin hazırlamış oluruz. Daha çok gencimizi daha çok vatandaşımızı da sporla buluşturmuş oluruz. Memnuniyetle müşahede ettim ki gerçekten şehrimizde son yıllarda spordaki tesisleşme büyük bir ivme kazanmış. Gerek yerel yönetimlerimizden gelen kaynaklarla, gerekse merkezi idareden gelen kaynaklarla önemli çalışmalar yapılmış. İşte bugün bunun bir örneğini burada yaşıyoruz ve bu örnek tesisi birlikte açıyoruz. İnşallah bu tesisimiz de ilimizde sporun gelişmesine ve ilimizde başarılı sporcuların çıkmasına büyük katkılar sağlayacaktır. İnşallah buradan çıkan sporcularımız ilimizi, ülkemizi gerek ulusal arenada gerekse uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edecek ve bizlerin her zaman gururu olacaktır” dedi.

 

 

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, Amatör Spor Evi’nin 30 milyon TL’ye mal olduğunu söyleyerek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesi milletimizin teveccühü ile belediye başkanı olarak seçilince yine Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’nun destekleriyle birlikte bu tesisi yapmak da bizlere nasip oldu. Amatör spor evi de inşallah Sivas’ı temsil edecek nice sporcuların yetişmesine vesile olur. Uzun süre şehrin gündemini işgal eden ve ihtiyaç olan bir spor kompleksini hizmete sunuyoruz. İçerisinde bulunduğumuz ve bugünkü rakamlarla yaklaşık 30 milyon TL’ye mal olan bu eseri de Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle hizmete sunduk. Asıl olan şehrin ihtiyacı olan şehrin beklentisi olan hizmetleri yerine getirmek. Bu eserin ortaya çıkarılmasında Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz, Amatör Spor Federasyonları Başkanlığımız, amatör spor kulüplerimiz ve tüm spor paydaşlarımızla birlikte ihtiyacı belirleyerek doğru ihtiyacı doğru bütçeyle rantabl şekilde kazandırmak adına bir tesisi ayağa kaldırdık.” Diyerek açılışı yapılan tesisin yapım sürecini de özetlemiş oldu.

 

 

Açılışın ardından Sivas Belediyesi tarafından amatör spor kulüplerine spor malzemesi de dağıtıldı. Vali Şimşek ile Başkan Bilgin, ok atışı yapan sporculara eşlik ederken göze hoş gelen görüntüler ortaya çıktı.

 

 

YORUM YAP