DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SİVAS BELEDİYESİ MARKETLERİ DENETLEDİ.VATANDAŞI MAĞDUR EDERSENİZ MÜHRÜ BASAR HİLMİ BAŞKAN

Yayınlanma Tarihi :
SİVAS BELEDİYESİ MARKETLERİ DENETLEDİ.VATANDAŞI MAĞDUR EDERSENİZ MÜHRÜ BASAR HİLMİ BAŞKAN

Son günlerde sattıkları ürünlerin fiyatlarını sürekli artıran marketler yoğun tepkiye neden oluyor. Sivas Belediyesi Zabıta Ekipleri bugün marketleri denetledi.

 

Geçtiğimiz gün Ağrı Belediye Başkanı Savcı Aydın denetleme yapılan marketlerden 5 tanesinin kurallara uymadığını açıklayıp faaliyetlerini durdurduğunu ve marketlerin mühürlendiğini duyurmuştu. Halk arasında “3 Harfliler” olarak bilinen marketlere yönelik yapılan bu uygulama ülke genelinde takdir toplamıştı. Bugün de Sivas Belediyesi Zabıta Ekipleri, Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık öncülüğünde marketlerde denetimler yaptı. Raf fiyatı ile kasa fiyatından, hijyene, ürünlerin gramajından, son kullanım tarihlerinin kontrollerine kadar birçok başlık altında incelemeler yapıldı.

 

İl genelindeki bütün marketlerin denetlenmesiyle ilgili Başkan Yardımcısı Kayhan Işık bir açıklama yaparak “Marketlerde etiket fiyatlarımızı karşılaştırdık, herhangi bir olumsuzluk ve sorun yaşamadık. Ekiplerimiz düzenli olarak denetimlerine devam ediyorlar. Ticaret İl Müdürlüğü ile fahiş fiyat denetimlerimiz, Tarım İl Müdürlüğü ile de yapmış olduğumuz hijyen denetimlerimiz sürüyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Belediyemiz denetimlerini sıklaştırarak devam ettirecek” dedi.

 

Denetimler sonucunda kusuru olan marketlere cezai işlem uygulaması yapılacak. Sivas halkının daha iyi şartlarda ve güvenli alışveriş yapması konusunda oldukça hassas olan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in hata yapan marketlerin gözünün yaşına bakmayacağı beklentisi yüksek.

YORUM YAP