DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren Saatleri Değişti

Yayınlanma Tarihi :
Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren Saatleri Değişti

Sivas’ta yaşayanlar tarafından yoğun olarak kullanılan Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) saatleri bakım çalışmaları nedeni ile yeniden düzenlendi.

Sivas Valiliği bir açıklama yaparak “Yüksek Hızlı Tren Seferleri Duracak” söylemini açıklığa kavuşturdu. Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan söylemin gerçeği yansıtmadığının altı çizilirken, 15 noktada yapılan yol bakım çalışması nedeniyle sefer saatlerinde 68 dakikalık artış olduğu ifade edildi.

 

Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren sefer saatlerinin değiştiğinin ifade edildiği açıklama şu şekilde ; “Son günlerde Ankara-Sivas, Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren seferlerinin kaldırıldığı şeklinde çeşitli spekülasyonlar yapılmaktadır. Söz konusu spekülasyonlar gerçeği yansıtmamakta olup, tren seferleri kaldırılmamıştır.

TCDD tarafından, hali hazırda Ankara-Sivas demiryolu hattının 15 noktasında yol bakım çalışması yapılmaktadır. Bu çalışmalar nedeniyle sefer süresi yaklaşık 68 dakika uzamıştır.

Bu nedenle tren saatlerinin yeniden düzenleme çalışması yapılması zaruri hale gelmiştir. Yeni sefer saatleri ise şu şekildedir:

Ankara Treni

Sivas Kalkış: 07.10 – Ankara Varış: 10.59

Sivas Kalkış: 17.40 – Ankara Varış: 21.29

İstanbul Treni

Sivas Kalkış: 13.00  –  İstanbul Varış : 21.15

Dönüş Trenleri

Ankara Kalkış: 08.05 – Sivas Varış: 11.05

Ankara Kalkış: 18.30 – Sivas Varış: 22.16

İstanbul

Sögütlüçeşme Kalkış: 07.35 – Sivas Varış: 15.44 dür.

 

Bu düzenleme tahminen Aralık ayına kadar devam edecek olup çalışmalar tamamlandığında seyir süreleri kısalacaktır. 13 Temmuz tarihinden itibaren bilet satışları internet tren gişeleri ve yetkili satış acentalarından açılmıştır. Yüksek Hızlı Tren vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edecektir.”

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP