DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Seyfebeli Çöp Toplama Merkezi’nde Yangın

Yayınlanma Tarihi :
Seyfebeli Çöp Toplama Merkezi’nde Yangın

Sivas’ın çöplerinin toplandığı Seyfebeli çöp Toplama Merkezi’nde henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Sivas İtfaiye Ekipleri olay yerinde yangını söndürmeye çalışıyorlar.

 

Akşam saatlerinde çıkan yangına Sivas Belediyesi Ekipleri tarafından müdahale ediliyor. Yangının çıkış nedeni henüz bilinmiyor ancak akşam rüzgarının kuvvetli esmeye başlaması yangının yayılma ihtimalini kuvvetlendiriyor. Çok sayıda İtfaiye ekibi de yangının yayılmaması ve büyümemesi için büyük çaba gösteriyor.

 

Çöplerin toplu olduğu alanda yanıcı gazların birikme ihtimalini de hesaba katarak söndürme çalışması yapan İtfaiye ekipleri çok dikkatli bir şekilde hareket ediyor.

 

Yıllar önce İstanbul Ümraniye’de çöp toplama alanında Metan Gazı patlamış ve 39 kişi hayatını kaybetmiş 12 kişi de kaybolmuştu. Kaybolan 12 kişinin cesedi ise bulunamamıştı.

 

Seyfebeli Çöp Toplama Merkezi’nde çıkan yangının şehir merkezinden uzakta olması ve görevliler harici kimse olmaması Ümraniye’de yaşanılan faciadan ders çıkarıldığının en önemli göstergesi olarak değerlendiriliyor.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP