DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SEMİHA EKİNCİ ÜNİVERSİTELERE VERİLEN BÜTÇEYİ DUYURDU. ALİM HOCA’ya VERİLEN BÜTÇE DUDAK UÇUKLATTI!

Yayınlanma Tarihi :
SEMİHA EKİNCİ ÜNİVERSİTELERE VERİLEN BÜTÇEYİ DUYURDU. ALİM HOCA’ya VERİLEN BÜTÇE DUDAK UÇUKLATTI!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin bütçeleri belli oldu. İki üniversitenin bütçeleri arasında dağlar kadar fark var. Bu farkta Cumhuriyet Üniversitesi’nde yapımı devam eden yeni hastanenin etkisi olduğu bilgisine ulaşıldı.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinde dün akşam Milli Eğitim ve Bilim ve Sanayi Bakanlığının bütçe görüşmeleri vardı. Bu görüşmeler sırasında merakla beklenen ise ilimizdeki iki üniversitenin bütçelerinin ne olacağıydı. Müjdeli haberi Ak Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci sosyal medya hesabından paylaştı. Sivas’taki Üniversitelere ayrılan bütçede aslan payını Cumhuriyet Üniversitesi aldı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tam tam 1 Milyar 873 milyon 202 Bin Türk Lirasını (1.873.202.000.00TL) bütçe aldı.

 

Ülkenin ve Sivas’ın bilim ve sanayisine direk katkıda bulunacak insan yetiştiren ve proje üreten Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ise 151 Milyon 827 Bin Türk Lirası (57.827.000.00 TL) bütçeyle idare etmek zorunda kalacak. Binasına yeni taşınan, bu yıl öğrenci almaya başlayan ve yaptığı projelerle ülke genelinde dikkat çeken Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne ayrılan bütçe ise Cumhuriyet Üniversitesi’ne ayrılan bütçenin yaklaşık 12’de 1’i.  Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin ek ödeneklerle bütçesini daha da büyütmesi ve yaptığı projelerle kendine finansman oluşturması bekleniyor.

YORUM YAP