DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Şanlıurfa’ya Veda Etti

Yayınlanma Tarihi :
Şanlıurfa’ya Veda Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan son Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği’ne atanan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan bir veda mesajı yayımladı.

 

Sivas Valisi olarak görev yaparken Şanlıurfa’ya atanan Salih Ayhan burada da geçirdiği başarılı dönem sonrası Ankara’ya Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirildi.

 

Görev yaptığı dönemlerde toplumun her kesimine dokunmasını bilen ve yoğun bir çalışma temposuyla sahalarda görmeye alıştığımız Salih Ayhan, Sivas’ta olduğu gibi Şanlıurfa’da da tarzını konuşturdu ve kısa sürede Şanlıurfalıların en sevdiği isimlerden bir tanesi olmayı başardı.

 

 

Futbola olan ilgisi bilinen Salih Ayhan, görev yaptığı dönemde Şanlıurfaspor ile de yakından ilgilendi ve takımın 1.nci lige yükselmesinde katkı sahibi olarak Urfa kamuoyunda takdirleri topladı.

 

 

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle geçtiğimiz günlerde Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Salih Ayhan Şanlıurfa’ya veda etti. Veda mesajı yayımlayan Salih Ayhan şu ifadelere yer verdi;

 

Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle başladığım görevimden ayrılırken hissettiğim en yoğun duygu, Şanlıurfalı aziz kardeşlerime olan müteşekkirliğimdir. Kadim kentimizde, sizlerle birlikte geçirdiğimiz her an, her anı, her gülümseme, her dostluk benim için paha biçilemez derecede kıymet taşıyor. İlk geldiğimde yabancısı olduğum bu güzel topraklardan kiminizin Salih kardeşi, kiminizin Salih oğlu, kiminizin ise Vali amcası olarak ayrılıyorum.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışı ile; Şanlıurfa’mızı geliştirmek, kalkındırmak, ihya etmek için mesai mefhumu gözetmeden hep birlikte çalıştık. Hemşehrilerimizle bir arada geçirdiğimiz bu kısa vakte, sayısız güzelliklerle birlikte deprem ve sel felaketleri gibi oldukça zorlu zamanlarda kenetlenme sağduyumuzu da sığdırdık. Her güzelliğin samimiyetine ve sıcaklığına birlikte vardığımız gibi, asrın felaketlerini de birbirimizin ellerinden tutarak, dost gönüllerimize sığınarak hep birlikte atlattık. İyisiyle, kötüsüyle sizlerle sahip olduğumuz her anı benim kalbimde unutulmaz tatlı birer iz olarak ebediyen kalacak.

 

Medeniyetlerin beşiği olan bereketli Hilal’imizin bu kadim topraklarına hizmet etme gururunu şahsıma yaşatan Yüce Allah’a hamdüsenalar olsun. Halkın hizmetkârı olma şiarıyla çıktığım yolculukta, bu şanlı şehre bizleri layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en kalbi şükranlarımı ve saygılarımı arz ediyorum. Şehrimizi emanet edeceğim kıymetli meslektaşım Sayın Hasan Şıldak’a yeni görev yerinin hayırlar getirmesini diliyorum.

En kalbî duygularımla arz-ı veda ederken; değerli mesai arkadaşlarıma ve bu şehri bizlere yuva yapan kıymetli hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum…” ifadelerini kullandı.

 

 

SivasKulis Haber olarak Salih Ayhan’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

SivasKulis Haber

 

YORUM YAP