DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Rukiye Toy Meclis’e Hızlı Treni Anlattı

Yayınlanma Tarihi :
Rukiye Toy Meclis’e Hızlı Treni Anlattı

Ak Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda söz alarak Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Treni’ni anlattı.

 

Geçtiğimiz aylarda hizmete giren ve Sivaslıların büyük ilgi gösterdiği Yüksek Hızlı Tren, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’na taşındı. Ak Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy Genel Kurul’da söz alarak YHT ile ilgili bilgiler verdi. Yüksek Hızlı Tren’in Sivas’a katkısı ile ilgili konuşan Toy paylaştığı rakamlarla da verdiği bilgiyle de Yüksek Hızlı Tren’in katkısını gözler önüne serdi.

 

bugüne kadar 215 bin yolcunun Yüksek Hızlı Treni kullandığını ifade eden Ak Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy, yolculuk süresinin 2 saate inmesinin Sivas’ın kültürel hayatına direkt katkıda bulunduğunu söyledi. Restorasyonu tamamlanan Gökmedrese’ye ziyaretçi sayısının da arttığında dikkat çeken Rukiye Toy,geçen sene Mayıs-Haziran aylarında göre ziyaretçi sayısının bu yıl 4 kat arttığını ifade ederek, Yüksek Hızlı Tren’in Sivas’a olan katkısının daha da artacağını sözlerine ekledi.

 

Ak Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy’un Meclis Genel Kurulu konuşmasının tamamı şöyle;

 

SivasKulis Haber

 

 

 

 

 

 

YORUM YAP