DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Rehabilitasyon Merkezi’nde Şiddet Mi Uygulandı?

Yayınlanma Tarihi :
Rehabilitasyon Merkezi’nde Şiddet Mi Uygulandı?

Sivas’ta özel bir rehabilitasyon merkezinde kalan yaşlı adamın şiddete maruz kaldığı iddia edildi. Yaşlı adamın oğlu konuyu yargıya taşıdı.

 

Belçika’da yaşayan Önder Polat, babası İsmet Polat’ı (83) alarak daha iyi bakılacağını düşünerek Sivas’ta özel bir rehabilitasyon merkezine götürdü.83 yaşındaki İsmet Polat ise iddialara göre bakım merkezinde şiddet gördü. Önder Polat, babasının rehabilitasyon merkezinde şiddete maruz kaldıktan 2 gün sonra damı darp edildikten 2 gün sonra taksi ile hastaneye götürdüğünü ifade etti. Babasının durumundan şüphelenen gurbetçi hastanede darp raporu aldı.Darp raporunda babasının yüzündeki yaraların kabuk bağladığı ve kapandığı yazılıydı. Hastanede tedavi altında olan İsmet Polat’ın durumunun kritik olduğunu söyleyen Önder Polat savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

 

Önder Polat konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Babamı Belçika’dan Sivas’a özel bakımevine getirdik. Özel bakım ihtiyacı olduğu için bakımevine verdik. Buraya verildikten kısa bir süre sonra benimle irtibata geçip babamın tansiyonunun düştüğü ve üzülecek bir şey olmadığını söylediler. İçime bir şüphe düşüp bir arkadaşa yönlendirdiğimde yüzündeki yaralar ve korkunç manzara ile karşılaştık. Durumunu araştırdığımızda bunun bir hasta tarafından yapıldığı söyleniyor. İçim rahat etmedi ve ben araştırmalara devam ettim. Sosyal medyada paylaştım ve bunların araştırılmasını istedim. Olayda hasta tarafından değil bakıcılar tarafından darp edildiğini düşünüyorum” dedi.

 

Polat, babasına yapılan şiddetin örtbas edilmeye çalışıldığını iddia ederek, “Ayın 20’sinde evden teslim aldı götürdüler. Olay 22’sinde gerçekleşti. Olaydan iki gün sonra hastayı kaybedeceklerinden korktukları için taksi ile hastaneye götürdüler. Bu çok yanlış bir şey, kabullenemiyoruz. Elimde gördüğünüz darp raporu. Bu Numune Hastanesi’ne ilk götürüldüğünde yapılmış. Raporda açık bir şekilde yaraların kapandığı, kabuk bağladığı yazıyor. Şiddet varsa bunlar örtbas ediyor. En açık delili budur. Bu işin peşini bırakmayacağım. Ben Türk hukukuna güveniyorum, bunun araştırılacağına inanıyorum. İnşallah öyle de olur” ifadelerini kullandı.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP