DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Pastırmada Böcek Kanı Kullanmışlar

Yayınlanma Tarihi :
Pastırmada Böcek Kanı Kullanmışlar

Sosyal medyada gıda dedektifi tarafından paylaşılan iddia çok konuşulur.  Namet isimli firma pastırmaları daha kırmızı görünsün diye Karmin isimli bir Böceğin kanını kullanmış.

 

Gıda Dedektifi isimli sosyal medya hesabı, Namet’in 100 gramlık pastırma paketinin üzerinde yer alan dikkat çekici bir detayı paylaştı.

Hesabın yaptığı paylaşıma göre, üretilen pastırmanın daha kırmızı görünmesi için böcek kanı kullanıldığı iddia edildi.

“OLDU BİTTİYE GELİYOR”

Gıda Dedektifi’nin konuyla ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Bu ürün görseli önceki gün bir takipçimiz tarafından ambalajındaki güvenlik önlemlerini gündeme getirmemiz için gönderilmişti. 100 gr’lık paketlerde 55₺’ye satışa sunulan bu ürünün paketine yerleştirilen çiple çalınmaması için korumaya alındığı görülüyor. Fakat biz bugün bu videoyu bunun için yapmıyoruz. Bunca paraya satılan, kg. fiyatı etle yarışan bu pastırma daha kırmızı görünsün diye renklendirilmiş. Evet, hem de bir böcekten elde edilen Karmin ile.. Nerede yazıyor göremiyorum diyenlere söyleyelim, zaten görmenizi istemiyorlar. Renklendirici yazıp yanına parantez içinde E120 yazınca oldu bittiye geliyor. Mevzuat da buna oyna, devam diyor. Bir böceğin salgısından değil, ta kendisinden elde edilen Karmin’in geleneksel ürünlerimizden pastırmada, sadece kırmızı renk vermesi için kullanılması ise maalesef gıda endüstrisinin geldiği noktayı gözler önüne seriyor. Ürünü çalınmasın diye koruyan zihniyet, Geleneksel ürünlerimize bunu yaparken düşünmüyor. Peki ya tüketiciyi bu zihniyetten ne koruyacak? ” cümleleriyle durumun vehametini ortaya koydu.

 

SivasKulis Haber

 

YORUM YAP