DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

PALETTEN RAF, YAĞ VARİLİNDEN KOLTUK, ARABADAN KİTAPLIK… ACAYİP BİR KÜTÜPHANE

Yayınlanma Tarihi :
PALETTEN RAF, YAĞ VARİLİNDEN KOLTUK, ARABADAN KİTAPLIK… ACAYİP BİR KÜTÜPHANE
  • Sivas Valiliği öncülüğünde yürütülen projelerde ortaya çıkan Kütüphaneler hem dikkat hem de ilgi çekici. Projeyi hayata geçiren Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek farkını ortaya koydu.

 

Sivas Valiliği öncülüğünde yürütülen iki proje “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi” ve “Sıfır Atık” projesinde 668 okulda kütüphaneler oluşturuldu. Yeni ve Atık Malzemeler kullanılarak yapılan Kütüphanelerde kitap sayısı 1 milyona ulaştı.

 

Tasarım, konfor ve kitap içerikleriyle dikkat çeken Kütüphaneler öğrencilerin uğrak yeri olacağa benziyor. Teknolojinin de ihmal edilmediği kütüphanelerde bilgisayar da kullanılabilecek olan öğrenciler, ilgilerini çekebilecek ve araştırmalarını yapabilecek tüm kaynaklara bu kütüphaneler vasıtasıyla ulaşabilecekler.

 

Ahmet Eyce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kütüphanesi “Sıfır Atık” projesinin en ilginç kütüphanelerinden bir tanesi. Kullanılan malzemelerin tamamının geri dönüşümden öğrenci, öğretmen işbirliğiyle yapıldığını ifade eden Edebiyat Öğretmeni Derviş Handal “Paletlerden raflar, yağ varillerinden koltuklar yaptık. Hurdalıktan temin ettiğimiz arabamız en çok ilgi çeken şey. Burası aynı zamanda kitap kafe modunda bir yer. Kitap okurken söyleşilerde yapılabiliyor” dedi.  ifade edildi.

 

YORUM YAP