DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Özyürek: “3 Hilal’e 3 Vekili Yiğit Hemşehrilerimin Desteğiyle Alacağız”

Yayınlanma Tarihi :
Özyürek: “3 Hilal’e 3 Vekili Yiğit Hemşehrilerimin Desteğiyle Alacağız”

Sivas’ın tamamında ilk günden beri sahaya hakim olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Ahmet Özyürek, İlker İpek, Kenan Çarboğa, Murat Sevinç ve Bahadır Gökmen halkla bütünleşmeyi sürdürüyor.

 

 

14 Mayıs seçimleri öncesi gece gündüz demeden sahada olan Ahmet Özyürek, milletvekilliği sürecinde sıcak, samimi ve ağabey tavrıyla Sivaslıların gönlüne girmeyi başardı.

TBMM’de Sivaslıların gür sesi olan Özyürek, seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek, Sivaslılara seslendi; “Gardaş benim sevdam Sivas. 3 Hilal’e 3 Vekili siz gardaşlarımdan istiyorum.”

 

 

 

14 Mayıs gecesi 3 Hilal’e 3 Vekili Sivaslıların vereceğini belirten Özyürek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin gücü artacak. Bu gücü de Sivas’a yansıyacak. Hem ülkemize, hem Sivas’ımıza yansıyan bir gücü, biz de memleketimiz için hayır için kullanacağız inşallah. Yani açıkçası ben Sivas’ıma sahip çıkmak istiyorum. İlçelerime, beldelerime, köylerime sahip çıkmak istiyorum. Sivas’ımıza bir ivme kazandırmak istiyorum. Sivas’ımızın gelişmesi lazım, büyümesi lazım. Gençlerimize iş ve istihdam lazım. Bunu başarmamız lazım. Bunun için Sivas hep yerinde sayıyor. Artık bu dönem biz buna dur diyeceğiz Allah’ın izniyle inşallah. Tek gayem var, hedefim var; Ata hocamız, baba hocamız, memleketimiz yiğitler diyarı Sivas’ımızı inşallah hak ettiği yere ulaştırmak” dedi.

 

 

 

Bir vatandaşın Demir Çelik Fabrikasında yaşanan mağduriyetin çözümü için Ahmet Özyürek vekilimiz çok çalıştı ama kalıcı olarak çözülmeli demesi üzerine Ahmet Özyürek, “Sivas’ın tarihine bir baktığımızda bugün de Sivas’ı karşılaştırdığımızda biz, yüzyıllar önce daha güçlüydük burada. Çünkü Selçuklu İmparatorluğu’nun başkentliğini yapmış Sivas’tayız biz. Arkasından Osmanlı kurulacak, Osmanlı kuruluşunda önemli bir rol oynayan memleket emin ve güvenilir bir şehir Sivas. En önemlisi de yine bakıyorsunuz; ülke işgal altında. Yani yerle bir olmuş. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları emin ve güvenilir bir şehir arıyorlar ve Sivas’a geliyorlar. 108 gün boyunca silah arkadaşlarıyla beraber burada kalıyorlar. Ülkenin işgalinden kurtulması için Sivas Kongresi’ni yapıyorlar ve ülkenin kurtuluşunu sağlıyorlar. Demek ki Sivas bu kadar emin, güvenilir ve tarihi boyunca da inanılmaz bir ivme kazanmış bir şehrimizin bu yıllarda özellikle 2023 yılında bu kadar geri kalması gerçekten bizleri derinden izliyor. Çünkü sanayi anlamında baktığınızda yani inanılmaz bir derecede çok gerilerdeyiz, diğer şehirlere baktığımızda. Tarım ve hayvancılık evet ön planda ama yeterli mi değil. İklim şartlarımızdan dolayı yılda bir kere ürün alabiliyorsunuz. O da kısa bir süreç içerisinde oluyor. Bunun için o zaman Sivas’ın büyümesi için, gelişmesi için mutlaka sanayileşmesi gerekiyor. Ve inşallah biz de bunu başarmalıyız. O yüzden 1. OSB’yi de katarak Demirağa’yla beraber daha da büyümesi lazım. Açıkçası Sivas bunları hak etmiyor. Kim ne derse dersin açık söylüyorum gerçekten Sivas’ımız hak ettiği yerde değil. Bu da beni derinden üzüyor. Ben bu yola öncelikle bu bayrağa, bu vatana, bu ezana, milli değerlerime sahip çıkacağım inşallah. Onun için çıktım bu yola” ifadelerini kullandı.

 

 

 

SİVAS BENİM SEVDAM

‘Sivas benim sevdam’ diyen Özyürek, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Bizim memleketimiz gerçekten bizim sevdamız. Yani diyor ya gardaş benim sevdam Sivas. Evet benim sevdam Sivas. Ben de Sivas’ım için mücadele edeceğim. Sivas’ı hak ettiği yere getirene kadar ta ki oraya kadar mücadele edeceğim. Düşünün Sivas’ta öyle bir yer var ki insanların kimseden haberi yok. Yani bir bakıyorsunuz yetimlerimiz var. Bir yerde bir köşede unutulmuş yoksullarımız var. İş yok, aş yok, insanlar bekleyiş içerisinde. Bir umut, bir çare arıyorlar. Allah’ın izniyle Cenabı Allah da inşallah bize yardım edecek. Ben hem bu yetimlerin hem yoksulların hem de Sivas’ın üniversiteyi bitiren gençlerinin ve işsiz kardeşlerimin yanında olacağım. Onları ayırmadan hepsini birlikte kucaklayacağım.” şeklinde konuştu.

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP