DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Özgür Özel Adaylığını Açıkladı

Yayınlanma Tarihi :
Özgür Özel Adaylığını Açıkladı

Chp Grup Başkanı Özgür Özel Genel Başkanlık için aday olduğunu açıkladı. Özel yaptığı basın toplantısında Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağır şekilde eleştirdi.

 

5 Kasımda Genel Kurula gidecek olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde Grup Başkanı olan Özgür Özel aday olduğunu yaptığı bir basın toplantısıyla açıkladı. Basın toplantısında Chp’nin yürütmüş olduğu siyaseti ağır şekilde eleştiren Özel’in hedefinde cumhurbaşkanlığı adaylığı öncesi veda konuşması yaparken hüngür hüngür ağladığı Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

 

Özgür Özel konuşmasında özetle şunları söyledi.

“Partimizin, seçilecek sıralardan 39 milletvekilini başka partilere vermesi parti vicdanında ve tarihinde unutulmayacak bir hasar bırakmıştır. Parti içi denetime kapalı olarak yürütülmüştür. Seçilmiş kurulları bilgilendirmenin dahi yapılmadığı bir süreç işlemiştir.

Hedeflediğimiz değişim emekten, üretimden, çevreden, kadınlardan ve gençlerden yana olacak. Yeni cesaretli ve özgüvenli siyasetimizle hayat bulacak. Hedefimiz partimizi en iyi yönetilen parti yapmak değil, en iyi  yönetilen kurum  yapmaktır. Partinin lideri, kadrosyu ve tüzüğü mutlaka değiştirilmeli.” dedi.

 

Özgür Özel Chp’deki danışman kadrosuyla ilgili de eleştirilerde bulunarak;

“Yapılacak değişikliklere katkı veip kurultayımızı tamamladıktan sonra tüzük kurultayını yeterl seçimlerden hemen sonra, 2024 yılında gerçekleştireceğiz. Danışmanlık kurumunun partinin kurumsal yapının yerine geçmesi partimizi zayıflatmıştır. Partimizin kayıtdışı siyasete teslim olmasını kabul etmiyoruz.

Bu çağrı yeni bir yolu birlikte yürümeye yönelik bir çağrıdır. Sorunu doğru tespit etmez, sağlam bir özeleştiri yapmazsak CHP başta olmak üzere tüm siyasi muhalefet seçmenin gözünde önemsizleşecektir. Partinin yeni kadrolarıyla oluşacak heyecan, yerel seçimlerin itici gücüne dönüşmelidir.

Şimdi tarihsel bir kararın eşiğindeyiz. Seçim kaybedildiğini kabul etmeyen bir siyasetin parçası mı olacağız, Türkiye’ye umut mu olacağız. Seçmendeki duygusal kopuşu görmezden mi geleceğiz? Yoksa değişimin öncülüğünü mü yapacağız?” ifadelerini kullandı.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP