DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Oy Birliğiyle Yeniden Başkan

Yayınlanma Tarihi :
Oy Birliğiyle Yeniden Başkan

Seçildiği günden bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmalarla toplumun her kesiminden takdir gören Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği başkanı Fatih Deveci oy birliğiyle yeniden başkan oldu.

 

Bugün yapılan Olağan Genel Kurul’da tek listeyle seçime giren Fatih Deveci oyların tamamını alarak başkanlık koltuğunda oturmaya devam etti.

 

 

Katılımcılara hitap eden Deveci “Sivas Şehit aileleri ve gaziler derneğinin iki yıldır başkanlığını yürütmekteyim. Göreve geldiğim andan itibaren siz kıymetli emanetlerime yakışır şekilde hizmet vermeye gayret ettim. Bu süreçte Sivas belediye başkanımız Hilmi bilginin büyük katkıları ile ilk olarak derneğimizi sizlere layık olacak şekilde tamir ve tadilatını yaptırarak sizlerin hizmetine sunduk.
İki yıllık bu süreçte Sivas merkez ve ilçelerinde yaşayan şehit ve gazi ailelerimin büyük bir kısmını ziyaret ederek dernek olarak her zaman yanlarında olduğunu belirterek isteklerini yerine getirmeye ve sorunları çözmeye çalıştık.
Yine sizlerin karşılaştığı sorunları çözüme kavuşturmak ve isteklerinizi dile getirmek adına İç Anadolu Şehit Aileleri ve Gazi başkanlarımızı ilimizde ağırlayarak ortak istişare toplantıları gerçekleştirdik. Bu toplantılar neticesinde aldığımız kararları yetkili makamlara ulaştırarak sizlerin istek ve taleplerinizi yerine getirmek adına önemli adımlar attık. Bu bağlamda daha hızlı ve etkili çözüm bulmak adına iki yıl içerisinde üç kez gazi meclisimizi ziyaret ederek milletvekillerimize ve bakanlarımızla görüşerek sorunlarımızı ilettik.” ifadelerini kullandı.

 

Dernek Başkanı olarak siz kıymetli ailelerimin her daim yanınızda olduğumu hissettirmek adına hastanede, dini ve milli bayramlarda, cenaze ve düğün törenlerinizde sizleri yalnız bırakmadık ve bırakmayacağız.
Sivas Şehit aileleri ve gaziler derneği olarak bu güzel vatanımızın ve sizlerin her zaman hizmetkârı olmaya çalıştık. Devletimizin ve milletimizin her daim yanında olarak maddi manevi desteğimizi sizlerinde katkılarıyla sunduk. Bu bağlamda merkez ve ilçedeki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza şehit ve gazilerimiz adına mont, bot, kırtasiye yardımı, her yıl ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi hazırlayarak şehit ve gazi yakınlarımız ile ulaştırdık.
Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan ve bizleri derinden üzen depremlerde siz değerli ailelerimin katkısıyla gıda, kıyafet, maddi yardım ve yemek ikramı yaparak saha da aktif varlığımızı gösterdik.
Bu anlamda sizlere destekleriniz için teşekkür ediyorum. Sizi temsil etmekten onur ve gurur duymaktayım.” dedi.

 

 

SivasKulis Haber

 

 

YORUM YAP