DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Önce Davalılardı Şimdi Aynı Çatı Altındalar

Yayınlanma Tarihi :
Önce Davalılardı Şimdi Aynı Çatı Altındalar

Yüzyılın Felaketinde yaralar sarılmaya çalışılıyorken gözler bir yandan da siyasete dönmüş durumda. Chp Sivas İl Başkanlığı Koltuğu yeni sahibini bulacak. Ancak…

 

Chp’den Milletvekili Aday Adayı olmak için istifa eden Yılmaz Coşkun’un ardından kimin il başkanı olacağı bir türlü belli olmamıştı. Bütün illerde yeni il başkanlarının atamaları yapılmış ancak Sivas İl Başkanı ataması uzun süre yapılmamıştı. Hatta yapılan bazı yorumlarda Sivas’ın en sona bırakılmasının nedenlerinin iyi araştırılması gerektiği de söylenmişti.

 

Depremin olduğu gün normalde Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı olarak Haydar Öztürk ismi açıklanacaktı ancak deprem bu atamanın ertelenmesine neden oldu. Aldığımız bilgilere göre ise bu hafta yeni il başkanının atanacağı ve görevine başlayacağı bildirildi.

 

Süreç her ne kadar Sivas’ın ikinci plana atılması şeklinde değerlendirilse de sonuçta yeni il başkanı görevine başlayacak. İş İnsanı olan Haydar Öztürk’ün iyi bir Chp’li olduğu biliniyor. Haber merkezimize ulaşan bilgilere göre de Öztürk’ün atanmasında Chp Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun büyük etkisi var.

 

Yine haber merkezimize ulaştırılan bir belgeye göre daha önce Haydar Öztürk ile Karasu ailesinin ticari olarak birliktelikleri olmuş. Bazı alacak-verecek hesabında ödemeler aksayınca da Öztürk çekini tahsil edemediği için Karasu ailesinden bir isme dava açmış. Davanın konusu ise “Karşılıksız Çek”. Dava sonucu yakalama kararı çıkmış ancak dava istinafa gidince davalının davasından vazgeçtiği ve böylece dava kapanmış.

 

Yine haber merkezimize ulaşan birçok isim davalı olan isimlerin İl Başkanı ve Milletvekili olarak nasıl aynı çatıda altında uyumlu şekilde çalışabileceğini soruyor. Biz de kamuoyu adına bu soruyu muhataplarına buradan iletelim. Ticaret başka, siyaset başka cevabının gelmesi muhtemel olduğu için de kısmen bu soru da cevap bulmuş oluyor.

 

SivasKulis Haber olarak Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı olarak atanacak olan Haydar Öztürk beye de yeni görevinde şimdiden başarılar diliyoruz.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP