DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Okulda Kendi Öğrencilerine Yer Kalmadı

Yayınlanma Tarihi :
Okulda Kendi Öğrencilerine Yer Kalmadı

Sivas merkez Tuzlugöl Mahallesinde bulunan Şehit Hamit Kandur İlkokulu’nda sınıflarda yer kalmayınca 120 öğrenci taşımalı eğitimle bir başka okula nakledildi. Hem öğrenciler hem de veliler mağdur.

 

Tuzlugöl Mahallesinde bulunan Şehit Hamit Kandur İlkokulu’nda okuyan 4’ncü sınıf öğrencileri plansızlıktan dolayı mağdur oldu. Bölgenin nüfusunun artması  okuldaki öğrenci sayısını da artırdı.1’nci sınıf öğrencileri derslerine başladı ancak bu defa da okulda boş sınıf kalmayınca   4’ncü sınıf öğrencileri açıkta kaldı.

 

Okullarına giden öğrenciler İstiklal Marşı’nı söyledi ve görevliler 120 öğrenciye başka bir okula nakledilecekleri haberini verdi. Hem öğrenciler hem de veliler bu haberi duyunca büyük şaşkınlık yaşadı.

 

Şehit Hamit Kandur İlkokulu Müdürü Gazi Yıldız “2023-2024 yılı ülkemize, ilimize, okulumuza hayırlı olsun. Bu senede nüfusumuz, öğrenci sayımız hızlı bir şekilde artarak devam ediyor. Bu yüzden 4’üncü sınıflarımızı Şemsi Sivasi İmam Hatip Ortaokulu’nda bize bağlı olarak ders görmeye devam edecekler. Şuan geçici bir çözüm inşallah büyüklerimiz bir çözüm bulacaklar.” ifadelerini kullandı.

 

Veliler ise 4’ncü sınıfta okuyan öğrencilerin yaşadıkları mağduriyetten dolayı oldukça sıkıntılı.

“Okulumuz merkezde bulunmasına rağmen bir köy okulu, taşra okulu gibi 120 öğrenci taşımalı sistem eğitimine geçti. Okulun kapasitesi belli. Kayıt döneminde gelen öğrenci sayısı fark edilmedi mi de okulun başladığı gün bize öğrencilerin başka okula nakledileceği söyleniyor.” dedi.

 

Bir başka veli ise “Çocuklarımız başladıkları okuldan mezun olmayacaklar. Başa bir okula gidiyorlar yeni bir öğretmenleri var ve bu onların hem okula hem de öğretmenlerine adapte olmalarını zor sokacak. Eğitim süreçleri bu mağduriyetten ötürü sekteye uğrayacak. Karşılaştığımız bu durum net bir şekilde plansızlıktan kaynaklanıyor” şeklinde konuştu.

“Benim durumum yok. Servise verecek durumda da değilim. Ben onun için buraya taşındım yakın diye çocuklar kaldırımda kaldı.” diyen bir başka veli ise yaşanılan bu mağduriyetin giderilmesi gerektiğini ifade etti.

 

SivasKulis Haber

 

 

YORUM YAP