DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Nakafa Avcılarına Kötü Haber

Yayınlanma Tarihi :
Nakafa Avcılarına Kötü Haber

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’tan ‘nafaka’ açıklaması.Aile hukuku ile ilgili geniş bir çalışmaları olduğunu söyleyerek “Vatandaşların mağduriyetini gidermemiz lazım” dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, NTV canlı yayınında Funda Görey’in sorularını yanıtladı. Yarın başlayacak olan “kira anlaşmazlıklarında zorunlu arabuluculuk” dönemine değinen Tunç, kat mülkiyeti davalarının da zorunlu arabuluculuk kapsamında olacağını söyledi.

Bakan Tunç, ”1 ay içinde uzlaşma sağlanırsa mahkemeye gidilmeyecek. Tabii anlaşmak zorunda değil taraflar. Yargı yolu açık, kapatılmıyor. Anlaşma sağlanabilirse konu dostane bir şekilde çözülmüş olacak” dedi.

Adalet Bakanı, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca’nın ”Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı” adının ”Türkiye Başsavcılığı” olarak yeniden yapılandırılması önerisinin ise olgunlaşmadığını, henüz düşünce aşamasında olduğunu ifade etti.

 

Bakan Tunç, süresiz nafaka tartışmasıyla ilgili bir soruya, aile hukuku ile ilgili geniş bir çalışmaları olduğunu söyleyerek “Aile hukukunu sil baştan ele alacağız. Aile hukukunda arabuluculuğu getirmek lazım. Aslında birçok ülkede aile hukuku alanında arabuluculuk uygulaması iyi gidiyor. Türkiye’de de söz konusu olursa boşanma, tazminat, nafaka sorunları ile ilgili arabuluculuk olabilir. Vatandaşların mağduriyetini gidermemiz lazım. Her iki tarafı da dikkate alarak bir çözüm bulunmalı” dedi.(internethaber)

YORUM YAP