DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“Mücahit” Kılıçdaroğlu Cuma Namazı Kıldı Sosyal Medya Yıkıldı

Yayınlanma Tarihi :
“Mücahit” Kılıçdaroğlu Cuma Namazı Kıldı Sosyal Medya Yıkıldı

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu resmi olarak seçim çalışmalarına başladı. Kılıçdaroğlu dün Cuma Namazı kıldı, sosyal medya yıkıldı.

 

Millet İttifakı’nın kurucusu olan ve bir yılı aşkındır süren toplantılar sonrasında 6’lı masanın Cumhurbaşkanı Adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmalarına başladı. Hafta içi Chp Grup Toplantısında konuşan ve seçim süreci boyunca grup toplantısında konuşmayacağını açıklayan Kılıçdaroğlu dün herkesi şaşırtan bir görüntü verdi. Kemal Kılıçdaroğlu yanında seçilirse kendisine yardımcı yapacağı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la birlikte Cuma Namazı kıldı. Kameralar Cuma Namazı çıkışı Kılıçdaroğlu’na çevrildi ve seçimin resmi olarak açıklanmasıyla ilgili fikri soruldu. Kılıçdaroğlu da “Hayırlı, Uğurlu olsun. Türkiye’nin değişime ihtiyacı var” dedi.

 

Cuma Namazını kılan Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyada en çok konuşulan isim oldu. Kimisi verilen görüntüyü seçim çalışması olarak nitelendirirken kimileri de olayı abartıp konuyu “laikliğe aykırı”ya kadar getirdi. Yapılan yorumların en dikkat çekicisi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yıllar önce Chp sıralarına “din ticareti yapıyorsunuz” nitelemesi ile ilgili verdiği cevaptı. Erdoğan Chp sıralarına dönüp şunu söylemişti, “Biz dini yaşarız, siz tüccarlığını yaparsınız.”

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP