DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Mhp Adayları Tso Toplantısında Konuştu

Yayınlanma Tarihi :
Mhp Adayları Tso Toplantısında Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ve MHP Sivas milletvekili adayları Av. İlker İpek, Kenan Çarboğa, Murat Sevinç, Bahadır Gökmen Sivas TSO Meclis Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen “Milletvekili Adayları İstişare Toplantısına” katıldı.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili adayları Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın organize ettiği “Milletvekili Adayları İstişare Toplantısı”na katılarak şehir ve ekonomisi ile ilgili görüşlerini ifade etti.

 

 

YILDIRIM, “HER ZAMAN YANIMIZDA OLDUNUZ”

Toplantının açış konuşmasını yapan STSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım, MHP Milletvekili Ahmet Özyürek’e Sivas’la ilgili her problemde rahatlıkla ulaşabildikleri için teşekkür ederek, “Her zaman yanımızdaydınız. Ben sizinle sivil toplum örgütü başkanı olarak çalışmadım ama bir Sivaslı sanayici olarak ne zaman Ankara’ya geldiysek, ne zaman aradıysak, her zaman yanımızda oldunuz. Özellikle meclise gittiğimizde, cazibe merkezi kapsamına diğer OSB’lerimizin de alınması yönünde gittiğimizde Sayın Devlet Bey’den, Celal Adan’a kadar beraber toplantı yaptınız. Bizlere de değer verdiniz. Teşekkür ederim” dedi.

 

 

ÖZDEMİR, “SİVAS’IN TAMAMI CEZİBE MERKEZİ KAPSAMINA ALINMALI”

Daha sonra konuşan STSO Başkanı Zeki Özdemir ise taleplerini ileterek, “Bildiğiniz üzere Demirağ Organize Sanayi Bölgemiz, cazibe merkezleri kapsamında. Cazibe merkezleri desteklerinden faydalanmak için bir kanun hazırlanmış ve sadece Demirağ Organize Sanayi Bölgemiz cazibe merkezi kapsamına alınmıştır. Teşekkür ediyoruz ama tabii ki yetmez. Sivas diyoruz, büyük bir coğrafya. Bütün satıyla beraber kalkındırmamız lazım. Onun için bildiğiniz üzere Sivas’ta beş tane organize sanayi bölgemiz bulunuyor. İki tanesi merkezde, üç tanesi ilçelerimizde. Özellikle ilçelerimizdeki organize sanayi bölgelerimizin de buna dahil olması gerektiğini biliyor ve bu talebimizi sizlerle paylaşıyoruz. Arzu ediyoruz ki cazibe merkezi kapsamına bütün OSB’lerimiz dahil olsun. Bildiğiniz üzere Demir Çelik fabrikamız var. Bir gün çalışıyor, bir gün çalışmıyor. Gayri faal durumları bizleri doğrusu üzüyor. Devlet eliyle mi özel teşebbüs eliyle mi çalışacak bilmiyorum. Ama buranın bizi ilgilendiren yegâne kısmı buranın efektif, verimli çalışmasıdır. Bu konuda da ne yapılması gerekiyorsa, yapılması konusundaki taleplerimizi sizlerle bütün başkanlar kurulu adına Ticaret ve Sanayi Odamız adına sizlerden talep ediyoruz. Bir de son madde olarak Sivas’ımızın gelişmesi, imarı anlamda gelişmesi için bir an evvel projelendirilmiş kuzey çevre yolumuzun hayata geçmesi de talebimizdir” şeklinde konuştu.

 

 

SANAYİ VE ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ GELİŞMELİ

Toplantıda daha sonra milletvekili adayları tek tek söz alarak kendilerini tanıttı.

MHP Sivas 2. Sıra milletvekili adayı Av. İlker İpek ise, “Hepimiz biliyoruz, Cumhuriyetimizin ilk 30 yılında Sivas’ımıza ağır sanayi yatırımları, tarım işletmeleri ve bunları desteklemek mahiyetinde lojistiği sağlamak anlamında demir yolu yatırımları  kamu eli ile yapılmıştır. Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin bizim için önemli bir yatırım olduğunu düşünüyoruz. Sanayi ve üniversite iş birliği çünkü gelişme noktasında, sanayimizin gelişmesi noktasında çok çok önemli bir noktada, birbirine entegre halinde gelişeceğine, özellikle tarım fakültemiz ve savunma sanayi noktasında biliyoruz ki Bilim ve Teknoloji üniversitemiz gerçekten güçlü kadrolara sahip. Bu anlamda birlikte hareket ettiğimiz zaman siyasiler olarak bizlere de görev düşerse, hep birlikte Sivas’ımız için elimizden geleni yapacağımıza inanıyorum. Yeter ki bu iç çekişmelerden uzak, siyasetten uzak Sivas için birlikte olalım. Biz, bu süreçte elimizden geleni yapacağımıza zaten eminiz. Sizin de şüpheniz olmasın. Sayın Ahmet vekilimiz zaten biliyorsunuz, Sivas’ımızın her sorununu gücünün yettiğini oranında yapmaktadır. Bu anlamda da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Sivas’ı tek sesten değil çok daha fazla ses olarak dile getirmek için göreve talibiz. 3 Hilal’e 3 Milletvekilini hemşehrilerimiz verecek buna inanıyoruz” dedi.

 

 

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ise Sivas’ın 6. Bölge kapsamına alınmasının önemine değindi.

Özyürek, Sivas’ın tarım şehri olduğunu ancak gelişim için tarımsal üretime de ihtiyaç olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Hepimiz İstanbul’da 3 milyon Sivaslı var diye övünüyoruz. 3 milyon Sivaslı neden İstanbul’a gitti? İş yok imkân yok, olanak yok. İnsanlar hayatta kalabilmek ve geçimini sağlayabilmek, çocukların eğitimini aldırabilmek için göç üretmek zorunda kaldılar. İstanbul, İzmir, Ankara her yerdeyiz. Çok övünüyoruz. Biz her yerde varız. Ama aslında isteyerek hiç kimse bence gitmemiştir. Zoraki göç yani. Çünkü insanlar hayatını istihdam edebilmek için çoluğuna çocuğunun rızkını kazanabilmek için onların da eğitimini aldırabilmek için mecburen göç etmek zorunda kaldılar. Peki göçü durdurmak için ne lazım. Sanayileşmemiz lazım. Sanayileşebilmemiz için arkadaşlar bir şart vardı. Şimdi burada hepimiz iş adamıyız. Değerli başkanlarım birbirinden kıymetli burada iş adamlarımız var. Sorduğunuzda nereye yatırım yaparsınız dediğinizde herkes lojistiği kolay olan yeri seçiyor maalesef. Hem oradaki istihdam alanında lojistik kolay olsun, ulaşımı kolay olsun, çözüm olarak onları görüyorlar. Sivas dediğinizde düşünüyor adam. Eğer Sivas’ımızın bu yatırımcıları çekebilmek için mutlaka bir Cazibe lazım. Yani cezbedeceğiz. Yatırımcıya bir cazibe lazım, cezbetmemiz lazım. Biz de dedik ki gelin o zaman biz Sivas’ımız 6. bölgeye alacağız. Altıncı bölge nedir? Yani bir yatırımcıya teşviklerden tam olarak faydalandırabilmesi için olanaklarını daha çok kolaylaştırabilmek, elini rahatlatmak için Devletimizin verdiği destekler. Sivas’ta arazinin fiyatları belli. Zaten Demirağ Organize’sinin altyapısı oluşturulmuş. Raylı sistemi var, parsellere ayrılmış, bölünmüş. Bir lojistiği de kolaylaştırılmış oradan. Raylı sistemimiz de var. O zaman diyorum ki ben zaten üretim yapacağım. E burada lojistik de kolay. Teşvik de var. İşte cazibesi buydu arkadaşlar. Altıncı bölge özel teşvik kapsamında Sivas. Biz Cazibe merkezi olması Çin çok çaba harcadık ve şehrimiz Demirağ OSB ile kalkınacak. Ayrıca tüm Sivas Cazibe merkezi olması içinde elimizden geleni yapıyoruz.”

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP