DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Mansur Yavaş Resmen Aday

Yayınlanma Tarihi :
Mansur Yavaş Resmen Aday

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından “Aday” olarak ilan edildi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 100. Yıl Hatıra Ormanı açılışında konuştu. Program sonrası Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularına yanıtlar verdi.”Yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin adayı kim olacak?” sorusuna ise Kemal Kılıçdaroğlu, “Mansur Yavaş bizim belediye başkanımızdır ve adayımızdır” yanıtını verdi.

 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2024 Mart ayında yapılacak seçimler için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Yavaş’ı aday olarak ilan etmesi sonrası gözler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çevrildi. Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşın “Değişim” diyerek bir hareket başlatmış ve Özgür Özel’i desteklediğini ima eden açıklamalarla Kılıçdaroğlu’na karşı cephe almıştı.

 

Ekrem İmamoğlu’nun hamlelerine karşın sessiz kalan Kemal Kılıçdaroğlu ise Mansur Yavaş’ı kesin olarak “Aday” göstereceklerini ilan ederek İstanbul’a en net mesajı vermiş oldu. Mansur Yavaş üzerinden “İpleriniz Benim Elimde”  mesajını veren Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu hamlesiyle Genel Başkanlık yarışı içine girmek isteyenler üzerinde de hakimiyetini devam ettirmek istediğini ima ettiği gözlendi.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP