DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KUR’AN-I KERİM’İ YAKAN “EDEPSİZLER” GÖZALTINA ALINDI

Yayınlanma Tarihi :
KUR’AN-I KERİM’İ YAKAN “EDEPSİZLER” GÖZALTINA ALINDI

İçki masasında alem yapan iki kişiden biri Kur’an-ı Kerim’i yırtıp yaktı, o anları kaydeden kişi de İslam’a hakaret etti.Tepkiler çok büyük!

 

İzmir’in Çiğli ilçesinde 26 Eylül günü sosyal medyaya düşen görüntülerde, rakı masasında alem yapan iki saygısız, kimsenin beklemediği bir provakasyona imza attı.

İnsanların inançlarıyla dalga geçen 2 şahıs, yanlarında bulunan Kur’an-ı Kerim’i yırtarak ateşe verdi. Söz konusu şahıslar, o anlara ilişkin çektikleri görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaştı.

İslam’a ve Müslümanlara küfür ve hakaret yağdıran şahısların, daha sonra videoyu hesaptan sildikleri tespit edildi.

Emniyet mensupları, şahısların yakalanması için harekete geçti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yapılan çalışmalar sonucu iki şahsın gözaltına alındığını duyurdu.

Bakan Soylu, açıklamasında “İzmir’de Kur’an-ı Kerim’e saygısızlık yapan iki edepsizin kimlikleri Emniyet Teşkilatımızca tespit edildi ve savcılık talimatı ile gözaltına alındılar.” ifadelerini kullandı.

Toplumun büyük bölümünde ve özellikle sosyal medyada görüntüler tepki çekti. Kullanıcıların yaptığı yorumlarda insanların dini inancıyla dalga geçen, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yakma cüretini gösterenlere en üst cezanın verilmesi istendi. Toplumu kutuplaştırmak için insanların sinir uçlarına dokunulduğu yorumlarını yapan bazı kullanıcılar ise “dini duygulara ve kutsallara saldırı ve hakaret” konusunda cezaların yetersiz olduğu, Türkiye Büyük Millet Meclisinin biran evvel bu konudaki yaptırımların caydırıcı hale getirilmesi için çalışma başlatması gerektiği vurgulandı.

YORUM YAP