DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Konu: Kültür ve İhracaat Konuşmacı: Dr. Kürşad Özkaynar

Yayınlanma Tarihi :
Konu: Kültür ve İhracaat Konuşmacı: Dr. Kürşad Özkaynar

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) tarafından ilk kez düzenlenen İhracat Haftası etkinlikleri devam ediyor.Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Kürşad Özkaynar, kapsamında Kültür ve İhracat konulu söyleşisi ilgi gördü.

 

İhracat Haftası etkinliklerinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Kürşad Özkaynar, kapsamında Kültür ve İhracat konulu söyleşisi ilgi gördü.

 

Kürşad Özkaynar, İhracat Haftası etkinliklerinin Sivas açısından önemli bir adım olduğuna dikkat çekerek, “Bu manada şehrimizde üretim yapan iş insanlarına yol göstermek, yeni pazarlara dair bilgiler verilmesi ve burada da akademisyenlerin de bu etkinliklere dahil edilmesi olayın ne kadar ciddiye alındığını gösteriyor. Bu manada başta TSO Başkanı Zeki Özdemir’e, yönetim kuruluna ve personellerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kültür ve ihracat arasında doğrudan etkileşim olduğu ifade eden Özkaynar, “Günümüzde küreselleşmenin kültür üzerindeki etkileri ile birlikte artık sadece medeniyetin değil, kültürlerin de bir toplumdan diğerine aktarıldığı tartışılabilir. İhracat aynı zamanda bir kültürel hizmettir. Üreten adı koyar. Küresel pazarlama, genel bir pazarlama stratejisi oluşturarak, bir ürün veya hizmetin uluslararası pazarlarda nasıl sunulacağını ve pazarlanacağını belirleyerek, bir işletmenin küresel pazarda başarılı olmasına yardımcı olmaktadır. Bu durumda iki strateji oluşturulması mümkündür. Tüketicilerin farklı kültürlerinden dolayı, reklamların da bu farklı kültürlere göre uyarlanması gerektiğini belirtmektedirler. Kültür, uluslararası pazarlarda tüketici davranışlarını ve tercihlerini etkilemektedir” diye konuştu.
Özkaynar, uluslararası firmaların satış pazarlama stratejilerine dair örnekler vererek, ihracat konusunda da reklam ve pazarlamanın etkisine dair bilgiler verdi.

 

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış