DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KILIÇDAROĞLU’ndan İMAMOĞLU’na KIRMIZI KART!

Yayınlanma Tarihi :
KILIÇDAROĞLU’ndan İMAMOĞLU’na KIRMIZI KART!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün ‘İkinci Yüzyıla Çağrı’ toplantısında CHP’nin vizyon belgesini açıkladı. Toplantının bitimi itibariyle siyasi kulisler hareketlendi. En çok konuşulan şey ise Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasındaki kareydi.

 

Ne Amerikalı Danışman Rıfkın ne de Cumhuriyet Halk Partisi’nin ‘İkinci Yüzyıla Çağrı’ toplantısı bu kadar konuşuldu. Şu an siyasi kulislerde konuşulan tek şey Kemal Kılıçdaroğlu’nun kürsüden indikten sonra herkesle tokalaşıp Ekrem İmamoğlu’nu görmezden gelmesiydi. Toplantının yapıldığı salonun hınca hınç dolması Cumhuriyet Halk Partilileri mutlu etse de ‘Vizyon Belgesi’ istenilen etkiyi göstermedi. Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye çıktı ve tüm dünyaya meydan okudu. Yoğun alkışlarla kürsüden inen Kılıçdaroğlu’nu ilk tebrik etmek isteyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ydu ancak İmamoğlu’nun eli kısa süreli havada kaldı. Çünkü Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu yerine diğer kişilerin elini sıktı ve deyim yerindeyse İmamoğlu’nu yok saydı.

 

Uzun zamandır Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı konusunda Ekrem İmamoğlu’nun hevesli olduğu ve adaylık için çalışmalar yaptığı biliniyor. Bu çalışmaları İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in desteklediği ve İmamoğlu’nun adaylığına sıcak baktığı biliniyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ekrem İmamoğlu’nun elini havada bırakması ise siyasi kulislerde “Kemal Kılıçdaroğlu hem İmamoğlu’na hem de İttifaka mesajını net olarak verdi. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na kırmızı kart gösterdi.” yorumunda bulundular.

 

Siyasi Kulisler bu hareketi konuşurken, Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından reste rest ile karşılık verdi ve kendisini isteyen ciddi bir kitle olduğunu ima eden bir twit attı. İmamoğlu attığı twitte “Halkın Sesi,Hakkın Sesi”dir diyerek, halkın sesini duymadığını ima ettiği Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

 

 

YORUM YAP