DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Katilleri Hâlâ Bulunamadı!

Yayınlanma Tarihi :
Katilleri Hâlâ Bulunamadı!

Öyle bir sis perdesi ki aralayıp ışığa ulaşılsa karanlık yüzlü katillerin kim olduğunu öğrenecek herkes. Faili Meçhullerden kurtulmuş ülkenin en büyük faili meçhul cinayeti hala çözülemedi.

 

Türk Siyasi Tarihi’nin belki de en şanssız ismidir Muhsin Yazıcıoğlu. Yıllarca mücadelesini verdiği Ülküsü için dayanılmaz işkencelere göğüs gerdi ancak bir organize namussuzluğun bedelini canıyla ödedi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kendisinden çok daha farklı siyasi fraksiyonların dahi sohbetine meftun olduğu, yaşarken kıymeti bilinmeyen ancak Şehadete yürüdüğünde aslında ne kadar da Büyük bir Vatan Evladı olduğu anlaşılan kişiydi Muhsin Yazıcıoğlu. Bir duruşu vardı ki Yiğit desen kelime nakıs kalırdı ve bundan dolayı duruşu Muhsin’i Duruş diye namlanmıştı.

 

İzinden gidenler yolun sonuna vardığında koca bir ülküyü görür ve anlardı o ülkünün ne kadar büyük bir ülke olduğunu. O ülkenin sınırı yoktu, o ülkede İman vardı, o ülkede mazlumun gülüşü vardı, o ülkede zalime dur demek vardı. Zalime duruşun bir bedeli vardı ve Muhsin Yazıcıoğlu o bedeli ödemeye zaten gönüllüydü. Bir yolu vardı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ve o yolun sonu şehadetti.

 

Kim bilir. Belki de yaşarken biliyordu bir kahpenin pususuna düşeceğini. Namert bir kurşuna siper olacak kadar büyüktü yüreği ama bilmezdi Keş Dağı’nın karlı zirvesinde ölüme buyur diyeceğini.

 

Yiğit seven kim varsa bu ülkede sevmez oldu Mart Ayı’nı.

 

Kaç Mart geçti hala bulunamadı katilleri. Herkes ve hepimiz en başından biliyorduk kaza değil suikast görünümlü katliam olduğunu.

 

Herkes yıllardır süren ama hâlâ bir sonuca varamayan davaların sonu gelsin istiyor. Herkes katilleri bulunsun ve şaibeler ortadan kalksın istiyor. Ve herkes Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının katilleri bulunduğu gün içinin ısınacağını biliyor.

 

SivasKulis Haber

 

 

YORUM YAP