DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İzmir’de erkek hemşire yoğun bakımdaki kadın hastaya tecavüz etti!

Yayınlanma Tarihi :
İzmir’de erkek hemşire yoğun bakımdaki kadın hastaya tecavüz etti!

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görevli bir erkek hemşire, yoğun bakımda tedavi gören kanser hastası kadına tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı.

 

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşanan olayın hastanenin güvenlik kamerası tarafından kaydedildiği, tutuklanan hemşirenin ifadesinde suçlamaları kabul ettiği ve pişman olduğunu söylediği ifade edildi.

 

 

Herkesin şaşkınlık yaşamasına neden olan iğrenç olay 17 Mayıs günü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Yoğun Bakım ünitesinde meydana geldi.

 

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli sağlık bakım çalışanı, müdürüne giderek hastanede hemşire olarak çalışan E.K.’nin (29), hastanede tedavi gören kanser hastası N.C.’ye (61), yoğun bakım odasındaki yatağında cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

 

Diğer hemşirelerin de görüşlerini alan sağlık bakım müdürü olayın doğru olduğunu öğrenerek polis merkezine giderek durumu anlattı. Şikayet üzerine erkek hemşire E.K. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

 

Yoğun bakımda cinsel istismara uğradığı iddia edilen N.C. ise 25 Mayıs günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. İzmir Adli Tıp Kurumu morgunda otopsi yapılan hastanın cenazesi ise ailesine teslim edildi ve Buca ilçesinde toprağa verildi.

 

Kamera görüntüleri ile ilgili polis merkezi tarafından hazırlanan tutanakta ise; 20 dakikalık görüntü kaydında, hemşire E.K.’nin baygın halde bulunan hasta N.C.’nin yanına gelerek ilaç verdiği anlar, E.K.’nin hastanın sol tarafına geçerek kendisine doğru çekmesi, daha sonra tekrar ilaç vermesi ve cinsel istismarda bulunduğu anların yer aldığı belirtildi.

 

 

Yoğun bakımdaki hastasına cinsel istismarla suçlanan E.K.’nin ise ifadesinde suçlamaları kabul ettiği öğrenildi. E.K.’nin yoğun bakımdaki yatmakta olan N.C.’ye cinsel istismar teşebbüsünde bulunduğunu, hastanın bilincinin kapalı olduğu için olayın teşebbüste kaldığını ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

 

 

Polis merkezindeki işlemlerin ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğine götürülen E.K., buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hemşire E.K., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

 

SivasKulis Haber

 

 

 

 

YORUM YAP