DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İyi Parti’ye Kötü Haber

Yayınlanma Tarihi :
İyi Parti’ye Kötü Haber

Areda Suryev yaptığı son anket rakamlarını açıkladı. Seçimlere sayılı günler kalmışken açıklanan oy oranları İyi Parti’nin tadını kaçıracak cinsten.

 

Areda Suryev’in paylaştığı anket sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimi ilk turda alıyor. “Halil İbrahim Sofrası” kuran ve bu sofraya Terör Örgütüyle bağı olan Hdp, yeni ismiyle Yeşil Sol Parti’yi baş köşeye oturtan Kemal Kılıçdaoğlu ise bir kere daha yeniliyor.

 

Anketteki katılımcılara, Bu pazar Cumhurbaşkanlığı seçiminde aşağıdaki adaylardan hangisine oy verirsiniz?” diye soruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 51,4 ile ilk turda seçimi kazanıyor

Anketten çıkan sonuçta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda adaylar arasında en yüksek oyu alırken,en yakın rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı ise yüzde 41,8’de kalıyor. Üçüncü sırada ise yüzde 4,6 ile Muharrem İnce gelirken, Sinan Oğan ise yüzde 2,2’lik oy oranıyla yarışın kaybedenleri olarak sıralanıyor.

 

 

Öte yandan katılımcılara, Bu pazar bir genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz? sorusu da yöneltildi. Ankete katılan katılımcıların yüzde 41,1’i AK Parti’yi tercih ederken, 25,4 ile CHP ikinci parti oluyor. Üçüncü sırada yüzde 10,1’lik oy oranıyla HDP yen adıyla Yeşil Sol Parti gelirken, MHP’nin yüzde 8,8’lik oy aldığı görülüyor.

 

 

İYİ Parti Baraj Altında Kalıyor

İyi Parti ise ankette daha önce yakaladığı ivmeyi kaybederek yüzde 6,9 ile baraj altında kalıyor.

İyi Parti’nin ardından Memleket Partisi yüzde 3,3 oy alırken, Yeniden Refah Partisi’nin oy oranı yüzde 1,5 olarak çıkıyor.

Zafer Partisi ve Türkiye İşçi Partisi de yüzde 1,1’lik eşit oy oranlarına sahip olurken, Büyük Birlik Partisi yüzde 0,4’te kaldığı ve diğer partilerin oy oranı da 0,3 olarak görülüyor.

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP