DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İnce “Chp Neden İktidar Olamıyor?”

Yayınlanma Tarihi :
İnce “Chp Neden İktidar Olamıyor?”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin, Chp Lideri Kemal Kılıçdaroğlu lehine seçimden çekilip çekilmeyeceği konusu muhalif seçmenin gündeminde kalmaya devam ediyor.

 

Muharrem İnce Tv 100’de Candaş Tolga Işık’ın konuğu oldu. İnce programda Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili tespiti dikkat çekiciydi.

“CHP neden iktidar olamıyor?”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP’nin neden uzun yıllardır iktidar olamadığını  anladığını söyledi.

“Hatırı sayılı dostları araya sokarak bazı teklifler yapılıyormuş gibi yapılıyor demiştim. Doğru söylüyorum. CHP’nin neden 70 yıldır iktidar olamadığını şimdi anlıyorum.

70-80 yaşında ağabeylerimiz bile buradan kendilerine bir rant devşirme işine giriştiler.

Mektup adrese gider. Yani gidip basına açıklama yapmaları, Ben de Muharrem İnce ile konuştum falan bunlar gereksiz işler. İsim vermeyeceğim.

Hem Hikmet bey’e bu benim sorunum değil diye bir şey söylemedim. Asla! Kendisine mesaj attım. Ağabey ben sana böyle bir şey dedim mi dedim. cevap yazmadı. Asla böyle bir şey söylemedi. Memleket nasıl benim derdim olmadı.

Dedim ki benimle konuşulan bir şey yok, Seçim birinci turda bitmez, ikinci tura kalır. Ama birbirimizi incitmeyelim, birbirimize lazım oluruz dedim.”

Hikmet Çetin’in iddiası

Hikmet Çetin, Muharrem İnce’nin aday pusulasının görüşmesinde çekilmesi yönünde kendisi ile konuştuğunu, seçimin Kemal Kılıçdaroğlu lehine ilk turda bitmesi gerektiğini kendisine ilettiğini, İnce’nin ise ‘bu benim meselem değil’ dediğini ile sürmüştü.

 

SivasKulis Haber

 

YORUM YAP