DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İMZALAR ATILDI,PARALAR HESABA YATACAK

Yayınlanma Tarihi :
İMZALAR ATILDI,PARALAR HESABA YATACAK

Sivas Hizmet Vakfı tarafından ‘Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor’ projesi kapsamında, Sivas Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ile Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören 9. sınıf öğrencilerine burs verilecek.

 

 

 

Sivas Valiliği öncülüğünde Sivas Hizmet Vakfı’nın koordine ettiği “Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor” projesi 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde de devam edecek. Projenin detayları hakkında bilgiler veren Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek “Toplum olarak öğrencilerimize destek olmak, eğitimlerini yaparken onların yanlarında olduğumuzu göstermek geleneğimizin önemli erdemlerinden biridir. Zira toplumları ayakta tutan, onları birbirlerine bağlayan, birbirine kenetleyen temel ögelerden biri de yardımlaşma ve dayanışmadır. Vakıf olarak geçen yıllarda ailesi Sivas’ta yaşayan lisans öğrencilerimize burs desteği vermiştik. Bu öğretim döneminde ise ara meslek elemanlarının yetişmesine katkı sağlamak ve onları meslek liselerine teşvik etmek amacıyla burs desteğimizi meslek lisesi öğrencilerimize vermeyi uygun bulduk” dedi.

 

Demirağ Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcı sayısının artmasının alınan kararda etkili olduğunun altını çizen Şimşek “Demirağ OSB” de yaklaşık 40 bin istihdam hedeflenmektedir. Şüphesiz, firmalarımızın biran önce üretime başlayabilmesi ve üretimde başarılı olması için alanında yetişmiş kalifiye ara elemanın yetiştirilmesi çok önemlidir. Vakfımızca başlattığımız burs kampanyamızın şehrimizin kalkınması ve gelişmesi, insanımızın bir meslek sahibi olması için bir teşvik amacını taşımaktadır” diye konuştu.

 

 

Lisans öğrencilerine burs desteği veren Sivas Hizmet Vakfı, Milli Eğitim Müdürlüğüyle protokol imzalayarak burs kapmasına meslek lisesi öğrencilerini de dahil etti.

 

Vali Dr. Yılmaz Şimşek açıklamasında “Ağırlıklı olarak OSB’lere yönelik eğitim veren Sivas Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ile Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 2022-2023 öğretim döneminde yeni kayıt yaptıran 9. sınıf öğrencilerine karşılıksız olarak burs verilecektir. Yaklaşık 820 öğrencimize her ay 250 TL olarak  öğrencilerimizin burs hesabına yatırılacaktır. Bilindiği gibi öğrencilerimize yapılan burslar, vakfımıza yapılan bağışlarla karşılanmaktadır. Bu minvalde başta OSB’de faaliyet gösteren kuruluşlar olmak üzere hayır sahibi vatandaşlarımızdan bu kampanyaya katkı sağlamalarını bekliyoruz. Kampanyamıza destek veren hayır sahiplerine de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise imza öncesi yaptığı konuşmada “Sivas Hizmet Vakfı’nın daha önceki yıllarda üniversite öğrencilerine burs verdiğini hatırlatan Başkan Bilgin, bu yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı mesleki ve teknik eğitimi teşvik etme projesi çerçevesinde yerelde Organize Sanayi Bölgesi’nde ihtiyaç duyulan teknik eleman ve ara elaman ihtiyacına katkı sağlamak amacıyla meslek liselerine burs imkânı sağlayacaklarını” vurguladı.

Projenin önümüzdeki yıllarda daha çok genişletileceğini ifade eden Başkan Bilgin, “Meslek liseleri memleket meselesi anlayışına uygun olarak hareket ediyoruz. Hayırsever vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

YORUM YAP