DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İKİSİNDEN BİRİ AMA HANGİSİ

Yayınlanma Tarihi :
İKİSİNDEN BİRİ AMA HANGİSİ

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın başkanını belirleyecek seçimlerde geri sayım başladı. 13 Kasım günü yapılacak seçim Sivas sanayisinin ve gelişiminin kime emanet edileceğini belirleyecek.

 

Seçimlerde oy kullanacak oda üyeleri kıran kırana geçen süreçte karşılıklı nitelemeler, suçlamalar, polemikler ve projeler konuşuldu. STSO’nun mevcut başkanı Mustafa Eken’de, başkanlık için “ben de varım” diyen Zeki Özdemir’de bütün söylemlerini seçmenlerin oyunu en çok alacak şekilde planladı. Seçmenleri ziyaretlerinde konu başlıkları bazen polemikler oldu, bazen o polemiklere cevap oldu ama konunun finalinde “bana oy verin” cümlesini her seçmen duydu. Hem başkan adayları hem de komite adayları Sivas’ı parsel, parsel gezerek kendilerini tanıttılar ve seçilmeyi ne kadar istediklerini hissettirmeye çalıştılar. Sonucun ne olacağını 10 gün sonra hep birlikte göreceğiz.

 

Musfata Eken tabela şirketleri kurmakla ve güncel üye listesinin STSO tarafından Özdemir’in ekibine verilmemesi yönünde emir verdiği  iddia edilmişti.  Eken’de bu iddiaları “Algı Çalışması” olarak değerlendirmişti. Eken, Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının ve üyelerinin haklarını savunduğunu, parasına sahip çıktığını, şehrin gelişimi için gece, gündüz çalıştığını ifade ederek görevini en iyi şekilde yaptığını açıklamıştı.

 

Nuri Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin hayata geçmesi için yoğun mesai harcayan ve sadece bu çabası bile ismini şehrin tarihine yazdırmaya yeten Mustafa Eken, emeklerinin karşılığı olarak yeniden başkanlık koltuğunda kalmaya devam edecek mi, bilinmez.

Zeki Özdemir ise “Güçlü Ekip, Etkin Temsil” sloganıyla yola çıktı ve STSO’yu çok daha aktif ve üreticiyi hareketlendirecek projelerle büyüteceğini iddia etti. Bu iddialı iddialar kabul görüp, başkanlık yolu açılacak mı, bilinmez.

13 Kasım’da yapılacak seçimde Zeki Özdemir Mavi Oy Pusulasıyla, Mustafa Eken ise Beyaz Oy Pusulasıyla seçime girecek.

 

Şehrin ve ülkenin gündemi ve ekonomik krizken şehrin sanayisini yönetmeye talip her iki adaya da çağrımız net. Öyle bir başkanlık dönemi geçirin ki, Sivas üreten ve ürettiğini satan tam bir sanayi şehrine dönüşsün. Keza hem ülkenin hem de dünyanın konjonktürü bu gelişime çok uygun.

 

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış