DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“İHRACATIMIZ 1 MİLYAR DOLARA ÇIKACAK”

Yayınlanma Tarihi :
“İHRACATIMIZ 1 MİLYAR DOLARA ÇIKACAK”

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Sivas’ta Ekim ayında yapılan ihracatın önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 62,28 artışla 7 milyon 190 bin dolar olarak gerçekleştiğini söyledi.

İhracatta artışın ve devamlı hale gelmesinin sevindirici MustafaEken, “2021 yılının Ekim ayında ihracatımız 4 milyon 430 bin dolar olarak gerçekleşti. Bu yıl ise aynı dönemde yüzde 62’lik artışla 7 milyon 190 bin dolara ulaşıldı. 2021 yılının 10 aylık döneminde ihracatımız toplam 59 milyon 52 bin dolar iken bu yılın aynı döneminde 77 milyon 944 bin dolara ulaştı. Artış oranımız yüzde 31,99. 2021 yılında toplam ihracatımız 71 milyon 713 bin dolardı. 2022 yılının 10 ayında bu rakam geçildi. Bu durum ilimiz ve ülkemiz adına sevindirici. İhracatımızın artmasını sağlayan, her zaman gövdesini taşın altına koyan firmalarımızı, iş insanlarımızı kutluyorum” diye konuştu.

 

“Sivas’ın ihracatının artması Demirağ Organize Sanayi Bölgesinde üretimin başlamasıyla gerçekleşecek”

 

Sivas’ta ihracatın artması noktasında çalışmalar yaptıklarını ifade eden Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “ihracatta üyelerimize yeni pazarlar oluşturmak için çeşitli görüşmeler, toplantılar düzenliyoruz. Kazakistan, Özbekistan, Filistin, Hollanda gibi birçok ülke ile bu çalışmaları yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Sivas’ın ihracatının artması Demirağ OSB’de üretimin başlamasıyla gerçekleşecek. Demirağ OSB’de tüm fabrikalara üretime başladığında inanıyoruz ki ihracatımız 1 milyar dolara çıkacak. Ayrıca 1. OSB, Gemerek ve Şarkışla OSB’lerin de Cazibe Merkezine alınması için de mücadelemizi ve taleplerimizi sürdürüyoruz. Sivas’ta işsizliği bitirmek için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimizi hak ettiği yere hep birlikte çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış