DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İdamın Gelmesi Şart

Yayınlanma Tarihi :
İdamın Gelmesi Şart

Esenyurt’taki Tekel Bayisinde 2 kişinin öldüğü olay tüm Ülkemizde infiale neden oldu. Ömür boyu hapis cezasının caydırıcılığı maalesef yok. İdamın yeniden uygulanması ise şart.

 

Ülkemizde 1984 yılından beri uygulanmayan 2004 yılında ise tamamen kaldırılan idam cezasının yeniden uygulanması isteniyor. Son yıllarda giderek artan cinayet haberleri toplumu giderek rahatsız ediyor ve yasaların “caydırıcı” olamamasının ölüm sayılarının artmasına neden olduğu iddia ediliyor.

 

Güvenlik Güçlerimizi şehit eden teröristler, kadın cinayetine karışanlar, en ufak tartışmada silahını ateşleyenler… Sokakları savaş meydanına çeviren ve birbirlerine ateş eden insanlar… Hepsi yakalandığında cezaevine giriyor ve içeride yaşamlarına devam ediyorlar. Cezaevinde çıkacakları günü bekleyen isimler “Af” çıktığında ise yatması gereken süreden daha az bir sürede “Özgür” kalıyor ve yeniden suç işleme potansiyeliyle hayatlarına devam ediyor. Terör suçları hariç “Af”tan faydalanan bu isimler deyim yerindeyse yaptıkları yanlarına kar kalıyor.

 

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “İdam” talep edenlere “Meclise gelirse ben onaylarım.” demişti. Bugüne kadar Meclis’e idam ile ilgili herhangi bir teklif gelmedi ancak artık bu teklifin “uygulama”aşamasına geçmesinin artık zorunluluk haline geldiği de toplumun uzun süredir konuştuğu konular arasında.

 

Esneyurt’taki saldırı anını izlemeyen yoktur herhalde. İzleyenlerin kanının donduğu ve hep bir ağızdan “İdam Şart” dediği ifade ediliyor. Konuyla ilgili “Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, “Bu namussuz için ve onlara ortaklık eden alçaklar için yaşasın idam! Kısasta hayat vardır aksi halde ailelerin yüreği soğumaz.” paylaşımıyla olaya tepkisini göstermişti.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatil dönüşünde “İnsan Öldürme” suçuna “İdam”cezasının getirilmesinin görüşüleceği beklentiler arasında.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP