DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Herkes Şokta İnce Partisinden İstifa Etti

Yayınlanma Tarihi :
Herkes Şokta İnce Partisinden İstifa Etti

14 Mayıs 2023 seçimlerine sayılı günler kala partiler Milletvekili Aday Adaylığı müracaatlarında yaşanan yoğunluktan dolayı süreyi uzatmıştı.

 

Sivas’ta da birçok isim siyasi partilerden Milletvekili olabilmek için Aday Adaylığı müracaatlarını yaptı. Bu isimler içinde en sürpriz olan isim ise Deva Partisi Sivas İl Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Serdar İnce oldu. İnce Milletvekili olabilmek için partisindeki görevinden istifa etti. SivasKulis Haber’in kaynaklarından edindiği bilgilere göre Serdar İnce İl Başkanlığı görevinden geçen hafta istifa etti.

 

Merak edilen soru ise İnce’nin Deva Partisi logosu altında mı yoksa Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden mi seçime gireceği. Bazı illerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçilecek yerlerden diğer partilere kontenjan verdiği biliniyor. Serdar İnce’nin de Chp listelerinde 2.nci sırayı istediği iddia edildi. Chp Genel Merkezi Milletvekili Aday Listesinde Serdar İnce’ye 2.nci sırayı verirse bu durumun Chp Sivas Örgütlerinde rahatsızlığa neden olacağı gelen bilgiler arasında.

 

Serdar İnce’nin bir başka alternatifi ise Deva, Gelecek ve Saadet Partisinin yapacağı 3lü ittifakın adayı olma ihtimali.

 

Önümüzdeki günlerde netleşecek tabloda İnce’nin hangi partiden aday olacağını göreceğiz. Ancak geçen hafta istifa kararı alıp bunu Deva Partisi Genel Merkezi’ne bildiren ama bunu kamuoyuna açıklamayan Serdar İnce’nin neden böyle bir strateji içine girdiği ise bilinmiyor.

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP